Gündem

Yüksek voltajdan elektronik aygıtlarının bozulduğunu öne süren mahalleliden protesto

Can ÇELİK/ADANA, (DHA)- ADANA’da yol çalışmasında elektrik telinin kopması üzerine tamir süreci sırasında yüksek voltaj verildiği için elektronik aygıtlarının bozulduğunu argüman eden mahalleli aksiyon yaptı.

Büyükşehir Belediyesi grupları, Sarıçam ilçesi Çarkıpare Mahallesi 1042’nci Sokak’ta yol çalışması yaptı. Çalışmalar sırasında mahalleye elektrik veren hatta tel kazara koptu. Bini aşkın kişinin yaşadığı 4 sitede elektrik kesintisi oldu. Bunun üzerine elektrik dağıtım şirketi grupları, tamirat için bölgeye geldi. 8 saatin akabinde 4 siteye yine elektrik verildi.

BİR ANDA ELEKTRONİK AYGITLARIMIZ YANDI

İddiaya nazaran, grupların tamirat çalışması sırasında elektrik sınırına yüksek voltaj vermesi nedeniyle sitedekilerin elektronik aygıtları ziyan gördü. Maddi ve manevi ziyana uğradıklarını kaydeden mahalleli, sokakta toplanıp alkışlarla durumu protesto etti.

Sitelerden birinin yöneticisi olan Sahura Fazilet, yaşananlara reaksiyon göstererek, “Yazın durdular, kış mevsiminde yol çalışmasına başladılar. Bu çalışma sırasında da elektrik kabloları koptu. Elektriğimiz uzun mühlet kesildi. Akşam ise sanırım trafoya jeneratör bağladılar. Akabinde bir anda elektronik aygıtlarımız yandı. Ne olduğunu anlayamadık. Yüzlerce insan mağdur oldu. Bu çalışma daha planlı ve sistemli yapılmalıydı” dedi.

Zararlarının karşılanmasını isteyen vatandaşlar, uzun müddet alkışlarla protestoya devam ettikten sonra meskenlerine dağıldı. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu