Gündem

Yenilenen AŞTİ vatandaşlardan beğeni topluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), her gün on binlerce vatandaşı ağırlayan Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (AŞTİ), yaptığı yenileme çalışmalarıyla başşehir Ankara’ya yakışır hale getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan tadilat çalışmalarının tamamlanmasıyla AŞTİ, yepisyeni ve çağdaş bir görünüme kavuştu. Yenileme çalışmalarının tamamlanmasının akabinde daha fonksiyonel hale gelen AŞTİ’de kütüphane, ders çalışma alanı, çocuk oyun alanı, toplantı salonları, stant, şov salonu, çağdaş büfeler, başta öğrenciler olmak üzere şehirlerarası seyahat yapan vatandaşlardan da ilgi görüyor.

Seyahat öncesinde AŞTİ’de vakit geçiren yolcuların da kütüphaneden faydalanabildiğini belirten Başşehir Ulaşım ve Doğalgaz (BUGSAŞ) Genel Müdürü Vecihi Halil İyigün şunları kaydetti:

“AŞTİ’nin yenileme çalışmaları kapsamında süreksiz kiralık ofisler, okuma, stant ve bir de çocuk oyun alanı kuruldu. Toplumsal alanların tamamının üretim süreçleri bitmiş ve hizmete açılmış durumda. Son devirlerde bilhassa üniversitede okuyan öğrencilerimiz yurtların ve okullarının yakın olması sebebiyle boş vakitlerinde okuma alanımıza gelerek hem Ankara Büyükşehir Belediyesinin fiyatsız wi-fi hizmetinden yararlanıyor hem de burada ders çalışma imkânı bulabiliyorlar. Kütüphanemiz hafta içi ve hafta sonu gece 01.00’e kadar açık.”

Öğrencilerin de unutulmadığı AŞTİ’de, 70 kişi kapasiteli kütüphanede konforlu bir çalışma alanı ve fiyatsız internet imkânı sağlanıyor. Kütüphaneden faydalanan öğrencilerden Muhammet Şentürk, duyduğu memnuniyeti şu sözlerle lisana getirdi:

“Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde okuyorum. İmtihan haftamız olduğu için 10 gündür her gün buraya geliyorum. Meskende yalnız yaşadığım için tek başıma ders çalışamıyorum. Dışarıda farklı bir ortamda ders çalışmak çok daha düzgün geliyor. Bilhassa imtihan haftalarında çabucak hemen bütün kütüphaneler dolu olduğu için burası çok avantajlı bir yer bizim için. Birkaç gün evvel 2 arkadaşımla geldik buraya, onlar da çok sevdiler. Ayrıyeten burada fiyatsız wi-fi hizmetinden de yararlanıyoruz. Bu da bizim için çok önemli bir avantaj.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu