Gündem

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği’nden Gazze’ye acil yardım

Gazze’de yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmayan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, İsrail’in katliamlarına maruz kalan Filistinli mazlumlar için, acil yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Uzun yıllardır Gazze içerisindeki çalışmalarını sürdüren Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, 7 Kasım’dan sonra sivillere ulaştırdığı yardımları arttırarak devam ettiriyor. Yedi Başak, Gazze içerisindeki mevcut stokları kullanarak yaralılara ve konutundan edilmiş mazlum insanlara dayanak olmaya devam ediyor. Besin kolisi, sıcak yemek, medikal materyal, hijyen paketi, hastanelere ve ambulanslara yakıt ve yaralılara nakit takviyesi ulaştırıyor.

“İsrail 48 gündür Filistin’de kardeşlerimizi katlediyor”

AFAD koordinesinde Mersin Limanı’ndan kalkacak ‘Gazze İçin Yeterlilik Gemisi’ne de takviye olan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği bir TIR yardımı Gaziantep’ten Mersin limanına sevk etti. Yeterlilik TIR’ının hareketi esnasında açıklamada bulunan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği İdare Şurası Lideri Mustafa Bulut, “İsrail 48 gündür Filistin’de kardeşlerimizi katlediyor. Okul, hastane, ambulans gaye gözetmeksizin bombalıyor. Vurulan binalarda çocuklar, bayanlar, yaşlılar savunmasız saf beşerler ölüyor. Yedi Başak olarak bu zulme sessiz kalmadık, kalamayız. Yardımlarımızla ve dualarımızla kardeşlerimizin yanında olduk. AFAD koordinesinde Mersin’den kalkacak Yeterlilik Gemisine bizde katkıda bulunuyoruz. Bugün gönderdiğimiz yardım tırı hijyen eserleri, sıhhat gereçleri, konserve, helva, bisküvi, kek ve besin paketlerinden oluşuyor. Düzgünlük Gemisi için hazırlanan yardımlar, Gazze’de yerinden edilmiş sivillerin, mağdurlarının temel gereksinimlerini karşılamak üzere bölgenin hassas durumu göz önüne alınarak titizlikle hazırlanmıştır. Bu şiddetli süreçte bir nebze de olsun yaralı çocuklara umut olabilmek ismine çalışmalılarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yabanî bombardımanın yıkıcı tesirleriyle başa çıkmaya çalışan Gazze halkına dayanak olmak isteyen bedelli halkımız Acil yazıp 3157 ye kısa sms göndererek 15 TL bağışta bulunabilirler. Ayrıyeten www.yedibasak.org.tr adresinden de online bağışta bulunabilirler” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu