Eğitim

Vali Ergün öğretmenleri ağırladı

Uşak’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle öğretmenler kahvaltıda bir ortaya geldi.

Uşak Valiliği tarafından merkezde vazife yapan öğretmenler için kahvaltı programı düzenledi. Uşak Belediyesine ilişkin bir kafede düzenlenen kahvaltıda Uşak Valisi Turan Ergün, eşi Hülya Ergün, Uşak Belediye Lideri Mehmet Çakın, Uşak Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu, Uşak Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Fahri Semiz, Uşak Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Halil Yücel ve çok sayıda öğretmenin iştirakiyle başladı. Burada konuşma Yapan Uşak Valisi Turan Ergün “Öğretmenlik kutsaldır. Zira bireyin, ailenin ve toplumun öğretmenler şekillendirir. Öğretmenler bugünden başlayarak yarınları şekillendiren insanlardır. Aslında her meslek kendi açısından değerlidir ancak bugün her mesleğin şekillenmesinde, oluşmasında, ahlaki yapısının belirlenmesinde yeniden öğretmenler yer aldığı için öğretmenlik kutsal bir meslektir. Öğretmen yalnızca ilim, irfan öğreten bilim öğreten akademik açıdan öğrencileri geliştiren bir meslek gurubu da değildir. Öğretmenler birebir vakitte ahlaklı, toplumunu, devletini, milletini, insanını, tarihini seven, uygun insanlarda yetiştirmek için onları hazırlayan insanlardır. Dünyayı değiştiren bütün başkanların gerisinde birer öğretmen var.” dedi.

Uşak Valisi Turan Ergün’ün konuşmasının akabinde konuşma yapan Uşak Belediye Lideri Mehmet Çakın “Bizler Uşak Belediyesi olarak, Uşak’ta misyon yapan öğretmenlerimizin Uşak’ı tercih etme sebepleri hayat kalitesinin yüksekliği ve hayat kurallarının burada ikamet etmeye daha çok tercih edebilir olduğuna göstergesi olarak sayıyoruz. Bilhassa kültürel ve sanatsal etkinlerimizle hem sizlere hemde ailenize daha uygun bir Uşak sunmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bir çok projeye de tıpkı vakitte ulusal eğitim topluluğuyla, sizlerle birlikte çalışıyoruz. USMEK kurslarımızda (Uşak Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) Halk Eğitim öğretmenlerimiz bizleri her vakit çok takviye vererek birçok projede birlikte çalışma imkanı buluyoruz. Sizlerle birlikte olduğumuz için teşekkür ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugüne kadar hem şehit olan öğretmenlerimize hayatını kaybetmiş olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, sizlere ve emekli olmuş öğretmenlerimizde uzun ömürler diliyorum” dedi.

Program Uşak Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Halil Yücel’in, Uşak Valisi Turan Ergün ve eşi Hülya Ergün’e armağan takdimiyle son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu