Gündem

Ümraniye’de motosiklet hırsızlığı: Bulana 20 bin lira ödül

ÜMRANİYE’de motosiklet güpegündüz saniyeler içerisinde çalındı. Motosikletini 3 ay evvel krediyle aldığını söyleyen Mert Öğüt getirine ya da hakikat pozisyon bildirene 20 bin lira ödül vereceğini söyledi. Motosiklet hırsızlığı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay, Şerifali Mahallesi’nde meydana geldi. Öğlen saatlerinde motosikletle gelen kasklı 2 kişi, iş yeri önünde park halindeki 34 HCT 601 plakalı motosikletin yanına yanaştı. Motosikletten inen bir kişi, elindeki aparat ile evvel motosikletin direksiyon kilidini, daha sonra kontağını açtı. Şüphelilerden biri olay yerine geldikleri motosiklete, oburu ise çaldıkları motosiklete binerek olay yerinden uzaklaştı. Motosikleti sahibi Mert Öğüt işyeri önüne bıraktığı yaklaşık 200 bin lira bedelindeki motosikletinin yerinde olmadığını fark etti. Öğüt olayın akabinde polise ihbarda bulundu. Şüphelilerin 30 saniye içerisinde motosikleti çaldığı anlar ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

MOTOSİKLETİMİ GETİRENE 20 BİN LİRA ÖDÜL

3 ay evvel krediyle motosikletini aldığını söyleyen Mert Öğüt “Kamera kayıtlarına incelediğimizde motorun çalındığını fark ettik.1-2 hafta içerisinde 50’den daha fazla motor çalındı etrafımızdan. Daha 4 bin kilometredeydi motorum. Kredi yoluyla almıştım, 20 aylık ödemem hala duruyor. Motosikletimi getirene, gerçek pozisyonu bildirine 20 bin lira bir ödül teklif ettim” diye konuştu.

İKİ FARKLI HIRSIZLIK DA KAMERADA

Bu ortada Ümraniye’de yaşanan motosiklet hırsızlığının bir gibisi Üsküdar’da meydana geldi. Birinci hırsızlık 20 Kasım Pazartesi günü saat 01.30 sıralarında Ferah Mahallesi’nde bir sitede meydana geldi. Motosikletle gelen iki kuşkulu otoparktaki motosikletlerin yanına yaklaştı. Şüphelilerden biri itidalli bir formda motorun kilidini kırdıktan sonra iterek motosikleti siteden çıkardı ve gözden kayboldu Bir öbür hırsızlık ise 21 Kasım Salı günü Altunizade Mahallesi’nde meydana geldi. Motosikletle gelen 2 kuşkulu park halindeki bir motosikletin yanında duruyor. Motosikletten inen bir kuşkulu, park halindeki motosikleti saniyeler içerisinde çalıştırıyor. Bir orta geldiği motosiklete binen kuşkulu daha sonra tekrar çalıştırdığı motosiklete binerek süratle uzaklaşıyor. Yaşanan motosiklet hırsızlıkları güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Polisin yaşanan hırsızlıklarla ilgili soruşturması devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu