Gündem

Türkiye’nin konuştuğu Rabia protez kol için gün sayıyor

Katıldığı müsabaka programında büyük mükafatı kazanan ve hayat kıssasıyla Türkiye’nin en çok konuşulan isimleri ortasında yer alan Rabia, kendisine protez kol takviyesi sağlayan iş insanıyla birlikte Kırşehir’e geldi.

Hayat öyküsüyle insanların ilgisini çeken Rabia Birsen Göğercin; iş insanı Mustafa Düğer ile birlikte Ahi Külliyesi, Ahi Müzesi ve tarihi Cacabey Medresesi’ni gezdi. İş İnsanı Mustafa Düğer’in yarış sonrası bağlantıya geçtiği Rabia, Ahiliği ve Ahi ideolojisini Kırşehir’e geldikten sonra daha düzgün anladığını söyledi. Göğercin açıklamasında, “Yarışmada elde ettiğim muvaffakiyetten sonra iş insanı Düğer’in benimle bağlantıya geçmesi ve cömert takviyesi sonrası ilişkilendirdiğim Ahiliğin ne olduğunu Kırşehir’i gezdikten sonra anladım” dedi.

Protez kolun daha erken bitmesi bekleniyor

Geçirdiği kaza sonrası kolunu kaybeden ve katıldığı müsabaka programıyla isminden kelam ettiren Rabia Birsen Göğercin’e protez kol takviyesi sunan İş İnsanı Mustafa Düğer, protezin beklenenin altında bir vakitte Rabia’ya teslim edileceğini aktardı. Düğer, “Protez süreçleri başladı ve 3 ay üzere bir vakitte protezi teslim edeceğimizi söylemiştik. İmal süreci devam ediyor lakin biz protezi belirttiğimiz vakitten daha evvel teslim edeceğiz. Rabia da günlük ömrünü daha da kolaylaştıracak” diye konuştu.

Ankara’da protez üretimi yapan Kırşehirli İş İnsanı Mustafa Düğer, Kim Milyoner Olmak İster yarışında 1 milyon TL kazanan Rabia Birsen Göğercin’in (24) estetik protez kol masrafını fiyatsız karşılayacağını söylemişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu