Kültür Sanat

Tahmazoğlu, öğretmenlerle bir araya geldi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mezun olduğu Ahmet Çelebi İlkokulu’ndaki öğretmenlerle bir araya geldi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde mezun olduğu Ahmet Çelebi İlkokulu’nu ziyaret ederek öğretmenlere çiçek hediye etti. Başkan Tahmazoğlu ayrıca AK Parti emektarlarından, kadın kolları kurucu başkanı Ketayün Büyükbeşe’yi ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı.

“Eğitime destek vermeye devam edeceğiz”

Öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Öncelikle bir kez daha tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Öğretmenlerimiz bizim göz bebeğimiz baş tacımız. Şehit olan, tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Aslında bir gün değil bana göre her gün anneler ve öğretmenler günü. Öğretmenlerimiz, çok büyük bir gayretle ve fedakârca neslimizi yetiştirip, muhasır medeniyetler üzerine çıkarmak için büyük bir gayret içerisinde çalışıyorlar. Bunun için ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizleri sürekli okumaya ve araştırmaya teşvik eden bir dinimiz var. İnsan yetiştirmek yol, park ve binalar yapmaktan çok daha değerli. Rahmetli Turgut Cansever’in çok güzel bir sözü var, ‘Şehri imar ederken, nesli ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil, imar ettiğiniz şehri harap eder’ diyor. Bu nedenle şehrimizi imar ederken, neslimizi de ihmal etmememiz gerekiyor. Onları en güzel şekilde, çağa uygun bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Şahinbey Belediyesi olarak bu çerçevede gençlik merkezleri, okullar yapıp, kitaplar dağıtıyoruz. Bu zamana kadar 15 milyonun üzerinde kitap dağıttık. Düzenlediğimiz kitap okuma yarışmalarıyla öğrencilerimizi Umre’ye gönderiyoruz. Bisiklet ve spor ayakkabısı hediye ediyoruz. Amacımız gençlerimizi başarıya teşvik etmek. Gençlerimizin kültür, sanat ve spor alanlarında da başarılı olmalarını istiyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak bu anlamda eğitime destek olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu