Gündem

Sultangazi’de hırsızlık şüphelisi ile iş yeri sahibi ortasında kovalamaca  

Emin YEŞİL- Baran AKKAYA/İSTANBUL, (DHA)  Sultangazi’de bulunan şarküteriye hırsızlar dadandı. Bir hırsızı fark eden iş yeri sahibi ile hırsız ortasında kovalamaca yaşandı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.  

Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesi’nde bulunan bir şarküteri dükkânına hırsızlar dadandı. Bir kişi, iş yerinin önünden geçerken dışarıda bulunan eseri çaldı. Yanında çocuklarla iş yerine gelen bayanlar ise, dolapta bulunan süt eserlerini şalvarına sakladı. Yaşanan hırsızlık olaylarından ötürü gözünü kameralardan ayırmayan iş yeri sahibi Ertan Yazıcı, dün kendisini ziyaret eden bir akrabasıyla sohbet ettiği sırada, kaldırımda yürüyen bir kişinin dışarıda bulunan dolaptan peynir aldığını ve montunun içine sakladığını fark etti. Koşarak dışarı çıkan Yazıcı ile hırsızlık şüphelisi ortasında kovalamaca yaşandı. Ne olduğunu anlamayan Yazıcı’nın akrabası Musa Yılmaz’da dışarı çıkarak koşmaya başladı.Kovalamaca sırasında kuşkulu montunun içine sakladığı peyniri, yere fırlatarak, gözlerden kayboldu. 

Yaşananları anlatan iş yeri sahibi Ertan Yazıcı, “Koştuk peşinden ancak yakalayamadık. Kovalamaca sırasında peyniri yere attı. Günün tek kazanımı o oldu. Akrabam oldukça peşinden koştu. Gelip, muhtaçlığı olduğunu söylese yardımcı oluruz kendisine lakin o genç yaşta bu yolu seçiyor” dedi.  

Musa Yılmaz ise, “Akrabamı ziyarete geldim. İçeride oturuyorduk. Çay içerken bir anda Ertan kardeşimiz çabucak fırladı. Birşeyler olduğunu hissettim fakat ne olduğunu tam anlamadan bende peşinden koştum. Ertan Yazıcı’yı görünce peyniri bırakmış. Peyniri bırakınca Ertan fazla koşamadı. Ben peşini bırakmadım. Sokağın başına kadar kovalamadım lakin bir anda gözümün önünden kayboldu” diye konuştu.  

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu