Gündem

Sokak satıcılarına operasyon

Antalya’ya uyuşturucu sevk eden kümelere ve torbacı olarak bilinen sokak satıcılarına yönelik, Zeytinköy merkezli olmak üzere merkez ve ilçelerdeki 20 adrese eş vakitli baskın gerçekleştirildi.

Antalya’da uyuşturucu sevk eden kümelere ve torbacı olarak bilinen sokak satıcılarına yönelik; 50 grup, 250 işçi, 3 özel harekât ögesi ve narkotik husus arama köpekleri Tim, Pascal, Çaki ve Arya ile hava takviyeli gerçekleştirilen operasyon ve uygulama yapıldı.

Uygulamalarda bin 997 şahıs sorgulanırken, uyuşturucu hatalarından 5 yıla kadar kesilmiş mahpus cezası bulunan 10 şahıs, 5-10 yıl ortası kesilmiş mahpus cezası bulunan 3 şahıs, 10-20 yıl ortası kesilmiş mahpus cezası bulunan 5 şahıs olmak üzere toplam 18 şahıs yakalandı. Ayrıyeten 269 araç incelenerek 6 araca 29 bin 400 TL cezai süreç uygulanırken, 15 kilogram esrar, 98 adet yaklaşık 13 bin 200 kullanımlık kâğıda emdirilmiş sentetik kannabinoid (A4) 170 adet sentetik ecza, 2 adet hassas terazi, 2 adet tabanca ve bu silaha ilişkin fişekler ile uyuşturucu husus ticaretinden elde edildiği bedellendirilen bir ölçü nakit para ele geçirildi.

Uygulamalarda 65 şahıs hakkında “Uyuşturucu yahut Uyarıcı Ticareti Yapmak ve Sağlamak”, “Kullanmak için Uyuşturucu yahut Uyarıcı Husus Satın Almak”, “Kabul Etmek ve Bulundurmak” hatalarından isimli süreç başlatıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu