Gündem

Saatte 100 kilometre süratle esecek AFAD ve Valilik uyardı

AFAD ve Sakarya Valiliği yarın kent genelinde 100 kilometre ve üzeri süratle esmesi beklenen tam fırtına için vatandaşları uyardı.

AFAD ve Sakarya Valiliği bugünden itibaren başlayan ve yarın şiddetini artırması beklenen fırtınaya karşı uyardı. AFAD tarafından Sakaryalı vatandaşların telefonlarına gönderilen kısa iletide, “Meteorolojiye nazaran ilinizde yarın kuvvetli ve tam fırtına bekleniyor. Yaşanabilecek aksiliklere karşı önlemli olun” sözleri yer aldı.

Valiliğin toplumsal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda ise, “Yapılan son değerlendirmelere nazaran; sabah saatlerinden itibaren tesirli olan rüzgarın, bölgemizin batısından başlamak üzere, vakitle bölge genelinde güneyli taraflardan kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) formunda eseceği, 26.11.2023 (Pazar) günü sabahın birinci saatlerinden itibaren tesirini arttırarak batı ve kuzeybatı taraflardan kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) ve yer yer tam fırtına (100 km/saat ve üzeri) formunda eseceği varsayım ediliyor. Beklenen çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir” denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu