Gündem

Polis, takip ettiği yankesicileri suçüstü yakaladı; o anlar kamerada

BURSA’da, çeşitli cürümlerden kayıtları bulunan 3 bayan, durakta, otobüse binmek isteyen Perihan K.’nin cep telefonunu çalarken polis tarafından suçüstü yakaladı. Hırsızlık anı ve şüphelilerin yakalanması, halk otobüsünün güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, merkez Yıldırım ilçesi Mimar Sinan Mahallesi’nde meydana geldi. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Ofis Amirliği grupları, yankesicilik olaylarına karışan Hayat K. (53) Burcu A. (33) ve Belgin A.’yı (51) fiziki takibe aldı. Polis, şüphelileri Emniyet Caddesi’nde durakta bekledikten sonra, otobüse binmek isteyen Perihan K.’nin cebindeki cep telefonunu yankesicilik metoduyla çaldığı sırada suçüstü yakaladı. Çeşitli cürümlerden 10 kaydı bulunan Hayat S., 14 kaydı bulunan Burcu A. ve 26 kaydı bulunan Belgin A. takımlar tarafından gözaltına alındı. Cep telefonunun çalındığını, bindiği otobüste kendisini uyaran polisten öğrenen Perihan K., polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Öte yandan yankesicilik olayı otobüsün araç kamerasına yansıdı. İmgelerde, otobüsün durağa yanaştığı sırada yolcuların otobüse binmesi ve şüphelilerin otobüse binecekmiş üzere yapıp, bu sırada bekleyen Perihan K.’ye yaklaşarak, cebinden telefonunu çaldığı, daha sonra da otobüse binmeyecekleri istikametinde sürücüye işaret yaptığı görüldü. Manzaralarda ayrıyeten, şüphelileri takip eden polis memurunun otobüse binerek, Perihan K.’yi uyarması ve şüphelileri yakalaması da yer aldı.

Şüphelilerin Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nde sorgularının sürdüğü bildirildi. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu