Eğitim

Pamukkale Üniversitesi’nde büyük gurur

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Prof. Dr. Tahir Kodal, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Bilim Şurası Aslî üyeliğine seçildi.

Atatürk Kültür, Lisan ve Tarih Yüksek Kurumu Teşkilat ve Misyonları Hakkında Kanun Kararında Kararnamenin 13’üncü hususu ile Atatürk Kültür, Lisan ve Tarih Yüksek Kurumu Aslî, Gurur ve Haberleşme Üyeleri Yönetmeliğinin 6’ncı hususuna ve İdare Heyetinin 13.11.2023 tarihli ve 867/37 sayılı kararına istinaden Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tahir Kodal Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Bilim Heyeti Aslî Üyeliğine seçildi.

Prof. Dr. Kodal hususa ait yaptığı açıklamada;” Bu misyonun kendisi için gurur verici olduğunu belirterek, bu misyonun Üniversitenin ve kentin imajına olumlu katkılar sağlayacağına, tanınırlığını artıracağına inandığını kaydetti. Kodal şöyle konuştu: “Bu vazifeye layık görülmemde uzun yıllardan bu yana Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, memleketler arası münasebetler, dış siyaset, eğitim siyasetleri üzere mevzularda çalışma yürütüyor olmamın, Atatürk üzerinde çalışmalarda bulunmamın tesirli olduğunu düşünüyorum. Ayrıyeten eğitim öğretim ve araştırma çalışmalarını her geçen gün geliştirerek Türk Yüksek Öğretim Sistemi içerisinde hem Denizli’mize hem de Türkiye’mize daha kaliteli ve şimdiki bir eğitim vermesi istikametinde uğraş gösteren, taban oluşturan, üniversiteyi hayatın rehberi olarak gören, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ahmet Kutluhan Hocamızın da katkısı unutulmamalıdır. Üniversitemizden Türkiye’mizin öbür bilimsel kuruluşlarına katkı sunan hocalarımı ve arkadaşlarımı da candan kutlarım.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu