Gündem

OSB İdaresi 24 Kasım’da Öğretmenlerle buluştu

Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama aktifliği düzenlendi.

Divan Otel’de düzenlenen aktifliğe Özel Gaziantep OSB Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ve OSB Kreşi yönetimci ve öğretmenleri ile Gaziantep OSB İdare Konseyi Lideri Cengiz Şimşek, İdare Konseyi Lider Yardımcısı Yaşar Erturhan, İdare Heyeti Üyesi İbrahim Gümüşoğlu ve OSB Koleji Kurucu Temsilcisi Mehmet Şakir Özmen katıldı.

Gaziantep OSB Lideri Cengiz Şimşek, idare şurası üyeleri ile birlikte aktifliğin yapıldığı salonda bulunan masaları tek tek ziyaret ederek, geceye katılan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Geleceğimizin öğretmenler tarafından şekillendirildiğini söz eden Lider Cengiz Şimşek, özverili ve fedakarca misyon yapan öğretmenlere teşekkür etti. OSB Lideri Cengiz Şimşek ve idare konseyi üyeleri, okul müdürü ve yöneticilerine çiçek takdiminde bulunduktan sonra birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü pastasını kestiler.

“Eğitim yatırımlarına öncelik veriyoruz”

Özel Gaziantep OSB Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Temsilcisi Mehmet Şakir Özmen de gecede yaptığı konuşmada, eğitimin toplum kalkınmasındaki değerine dikkat çekti. Özmen, “Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi olarak ülkemizin en kıymetli sıkıntılarından birinin eğitim olduğunun şuuruyla beşere, bilgiye ve eğitim yatırımlarımıza öncelik veriyoruz. Organize Sanayi Bölgemiz içerisinde yer alan Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu, Özel Gaziantep OSB Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ve OSB Kreşimiz ile bugün Türkiye’ye örnek olacak bir eğitim modeli ile Endüstrimize hizmet veriyoruz” dedi.

“Nitelikli ve yetişmiş eleman yetiştiriyoruz”

Özmen, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Gaziantep OSB olarak vizyonumuz; sürdürülebilir, yenilikçi, rekabetçi ve katma pahaya sahip bir sanayi bölgesi olmaktır. Yakın tarihte hayata geçireceğimiz Lisemizin Atölye Binası Projesi ile öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sanayi kesimini daha yakından tanımalarını sağlamayı ve sanayi dalının en kıymetli sorunu olan nitelikli, yetişmiş orta eleman gereksinimini kapatmayı hedefliyoruz. Kıymetli öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi bilgiyle donatırken; onları vicdanlı ve ahlaklı olarak da yetiştirmeliyiz. Onlara örnek ve model olmalıyız. Ulusal ve manevi kıymetlerimizi; vatan, millet ve bayrak sevgisini vermeliyiz. Bu hislerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi hürmet, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, hürmet ve sevgilerimi sunarım.”

Gecede Özel Gaziantep OSB Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Fatih Ağcabay da, yaptığı konuşma ile Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerine, eğitime verdikleri dayanaktan ötürü teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu