Gündem

Nazilli yeni günü gök gürültüsü ve şimşeklerle karşıladı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde başlayan sağanak yağışla birlikte gök gürültüsü ve şimşeklerle uyandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından dün akşam saatlerinde yapılan kuvvetli yağış ihtarının akabinde sabah saat 06.00’dan itibaren şiddetli gök gürültüsü ile birlikte sağanak yağmur başladı. Gökyüzünü aydınlatan şimşekler ve akabinde gelen gök gürültüleri ile uykularından uyanan vatandaşlar gök gürültüsünün şiddetinden vakit zaman endişeye kapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün, “Yapılan son değerlendirmelere nazaran; batı bölgelerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece saatlerinden itibaren Muğla etraflarından başlamak üzere vakitle Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege genelinde kuvvetli (30-60 kg/m2), Muğla kıyıları ile Edremit Körfezi’nde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (60-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su askını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, hortum oluşma riski üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir” ikazlarının akabinde sabah erken saatlerde başlayan sağanak yağış, gök gürültüsü ve şimşekler yaklaşık 3 saat sürdü. Sağanak yağışın rastgele bir ziyana yol açmadığı öğrenilirken, yetkililer oluşabilecek her türlü olumsuz duruma karşı tedbir aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu