Gündem

Manavgat’ta hortum asırlık çam ağaçlarını yerle bir etti

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir otel servisinin üzerine devrilen asırlık çam ağacını bölgeden geçen hortumun yerinden söktüğü, birebir noktada ve yolun karşısında birebir hizada çok sayıda ağacı belinden kırdığı ortaya çıktı.

Titreyengöl Caddesi’nde otobüsün üzerine çam ağacının devrilmesi olayının bölgede gerçekleşen hortum nedeniyle meydana geldiği bildirildi. Otobüsün üzerine devrilen ağacın olduğu yerde incelemelerde bulunan Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü vazifelileri, böylesine bir olayı hortum dışında bir şeyin yapamayacağını belirterek, “Buradan geçen hortum otobüsün üzerine devirdiği ağacın yanında tıpkı yerde birçok ağacı belinden kırmış durumda. Birebir halde caddenin karşısında okaliptus ağaçlarını da belinden kırmış. Hortum buradan karşıya geçmiş” diye konuştu.

Devrilen ağaç hakkında bilgi veren misyonlu, “Bu ağaç en az 150 yaşında. Görüldüğü üzere kökünün söküldüğü yerde 3 metrekare genişliğinde büyük bir çukur oluşmuş durumda” diye konuştu.

Uğultu ve toz bulutu geçti

Sabah saat 07.30 sıralarında Manavgat’tan aldığı otel çalışanlarını Titreyengöl’de bulunan otele götürdüğünü belirten servis otobüsü şoförü Soner Sümer, “Titreyengöl Caddesi’nde 150 metre gittiğimde önüme bir ağaç düştü ve yolu kapattı. Aracı durdurup ineceğim sırada camın önünden büyük bir uğultuyla toz bulutu ve ağaç kısımları geçti. Tam bu sırada büyük bir gürültü ve ağaç otobüsün üzerine devrildi. İçeridekiler büyük panik yaşadı. Yaralanan 6 arkadaşımız hastaneye kaldırıldı. 4 tanesi ayakta tedavi görerek taburcu edilirken, 2 arkadaşımız ameliyata alındı” dedi.

Öte yandan, otobüsün üzerine ağaç düşmesi sonucunda yaralanan ve hastanelere kaldırılan 6 otel çalışanından 4 adedinin taburcu edildiği, Ali Tezcan ve Şerife Tezcan’ın ise ameliyata alındığı bildirildi.

Yol trafiğe açıldı

Diğer taraftan Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Ofis Amirliği gruplarınca gerekli tedbirlerin alınmasının akabinde kapatılan Titreyengöl gidiş yolu, Manavgat Belediyesi ve Orman İşletme gruplarının otobüs üzerindeki ve yoldaki ağaçları kaldırmaları ve otobüsün çekilmesinin akabinde yine trafiğe açıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu