Eğitim

Lider Kayda, öğretmenleri günlerinde ağırladı

Salihli Belediye Lideri Zeki Kayda, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Bizim Konut Toplumsal Tesisleri’nde düzenlenen programda öğretmenlerle buluştu. Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir misyon olduğunu belirten Kayda, meslektaşlarının manalı gününü kutladı.

Öğretmenler için büyük kıymet taşıyan manalı bir günde meslektaşlarıyla bir ortada olmaktan ötürü son derece keyifli olduğunu tabir eden Lider Kayda, “Eğitim topluluğunun içerisinde tam 33 yılım geçti. Binlerce öğrenci yetiştirdim ve geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin artık ülkemizin geleceğine istikamet veriyor. Öğretmenlik mesleği, kutsaldır, birebir vakitte onurlu ve manevi bir misyondur. Öğretmenden belediye lideri olmaz dediler. Öğrencilerimizin ve halkımızın teveccühleriyle 10 yıldan bugüne hoş kentimize hizmet ediyoruz. Salihli’mize büyük yatırımlar kazandırdık. Organize Sanayi Bölgemizi, başlattığımız çalışmalarla geliştirdik ve büyüttük. Yeni fabrikalar sayesinde ilçemizde işsizlik kalmadı. Bu hoş günde sizlerle birlikte olmak çok hoş. Bu vesileyle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Sizlere, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve memnun yıllar diliyorum. Düzgün ki bu hoş ülke için sizler varsınız” diye konuştu.

Programda, emekliye ayrılan öğretmenlere, Belediye Lideri Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mahmut Yenen ve İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran tarafından plaket verildi. Sekine Cihan Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan saz heyeti, programda küçük bir konser verdi. Programa katılan öğretmenler de, bu özel günde kendilerini unutmayan Belediye Lideri Zeki Kayda’nın Öğretmenler Günü’nü kutlayıp teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu