Eğitim

Lider Ergün, Büyükşehir’in eğitimcileriyle buluştu

Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Manisa Büyükşehir Belediyesinin eğitim hizmetlerinde misyon yapan öğretmen ve eğitmen takımıyla düzenlenen aktiflikte bir ortaya geldi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle Manisa Büyükşehir Belediyesinin eğitim hizmetleri olan MABEM, Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri, Kreşler, MASMEK ve konservatuvarda misyon yapan öğretmen ve eğitmenlerle buluştu. Kültür Merkezi Lale Salonu’nda düzenlenen programa

Törende konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, “Öğretmenler Günü üzere manalı bir günde sizlerle bir ortada olmanın memnunluğunu yaşıyorum. Hepiniz güzel geldiniz. Her birinizin öğretmenler gününü kutluyor, verdiğiniz emekler için sizlere şahsım ve hemşerilerim ismine teşekkür ediyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak misyona geldiğimiz birinci günden itibaren hoş Manisa’mıza çok değerli proje ve hizmetler kazandırdık. Çevreci yatırımlarıyla, çağdaş kavşaklarıyla, itibar caddeleriyle, yollarıyla, altyapısıyla, üreten ve üretime bedel katan tesisleriyle, Manisa’mızı geliştirdik, değiştirdik” dedi.

Eğitim ve toplumsal alanda da kıymetli çalışmalara imza attıklarını söz eden Lider Ergün, “Tabi ki belediyeciliğin sırf yol yapmaktan, altyapı yapmaktan ibaret olmadığını da güzel biliyoruz. Bu kapsamda eğitimde, kültürde, sporda, sanatta ve toplumsal hizmetlerde yaptığımız çalışmalarla hemşehrilerimizin daima yanında olduk. Yüzde 98 üzere bir muvaffakiyet oranıyla göz bebeğimiz olan MABEM’lerimiz; çocuklarımızın okul öncesi eğitim ve gelişimleri için hayata geçirdiğimiz Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerimiz; başta bayanlarımız olmak üzere yetişkin eğitimini ön plana çıkardığımız MASMEK kurslarımız; Konservatuvarımız ve Kreşlerimizle 7’den 70’e tüm Manisalı hemşerilerimize eğitim alanında değerli dayanak ve katkılar sağlamış olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Öğretmenlere teşekkür etti

Manisa Büyükşehir Belediyesinin eğitim takımına verdikleri hizmetler nedeniyle teşekkür eden Lider Ergün, “Saydığım eğitim hizmetlerimizde, siz kıymetli öğretmenlerimizin çabası ve emekleri mutlaka göz gerisi edilemez. Bu vakte kadar fedakârca yaptığınız çalışmalar nedeniyle hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Öğretmenlerimiz, toplumun geleceğini inşa eden en değerli yapı taşıdır. Çocuklarımıza ve gençlerimize bilgi, marifet ve bedel kazandırmak üzere çok kıymetli sorumlulukları vardır. Sizler bu kutsal misyonu, büyük özveri ve fedakârlıkla yerine getiriyorsunuz” diye konuştu.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler düzeyine ulaşmak için öğretmenlere büyük vazifeler düştüğünü vurgulayan Lider Ergün, kelamlarını şöyle noktaladı: “Sizler sırf bilgi aktarıcısı değil, birebir vakitte birer yol gösterici ve rehbersiniz. Ailelerinden sonra çocuklarımıza doğruyu, yanlışı, iyiyi, hoşu öğretiyorsunuz. Sizler, çocuklarımızı hayata hazırlayan, geleceğe umutla bakmalarını sağlayan en kıymetli şahıslarsınız. Hepinize minnettarız. Ben öncelikle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete göç eden değerli büyüklerimizi hürmetle anıyorum. Bu hislerle burada bulunan siz kıymetli öğretmenlerimizin ve yurdumuzun her köşesinde çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için heyecanla vazife yapan tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleriniz ve öğrencilerinizle birlikte keyifli ve huzurlu yıllar geçirmenizi temenni ediyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun”

Konuşmanın akabinde Lider Ergün, kreş, ÇKSM, MASMEK ve MABEM yönetimci, öğretmen ve eğitmenlerine günün anısına ikram takdim etti. Armağan takdim merasiminde Lider Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde misyon yapan evvelce öğretmenlik yapmış olan Manisa Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy’a da tebrik ederek armağan takdim etti. Öğretmenlerle tek tek hatıra fotoğrafları da çektiren Lider Ergün, Lale Fuaye Salonu’nda düzenlenen kokteylde öğretmenlerle bir ortaya geldi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu