Eğitim

LGS kurs merkezi öğrencileri ortasında bilgi müsabakası düzenlendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde eğitim gören LGS öğrencileri ortasında merkezler ortası bilgi yarışı düzenlendi. 18 kurs merkezinden 54 öğrencinin katıldığı müsabakada birinci Mithatpaşa Kurs Merkezi oldu.

Mersin Kültür Merkezinde düzenlenen müsabakada masaları belirlemek için kura çekimini, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz yaptı. Gökayaz, yarış öncesinde masaları dolaşarak tüm öğrencilere muvaffakiyetler diledi. Başlangıç ziliyle heyecanın başladığı müsabakada, Toplumsal Hizmetler Dairesi Lideri Engin Yıldırım, şube müdürleri ve kurs merkezi öğretmenleri de öğrencileri yalnız bırakmadı.

Öğrenciler bilgilerini yarıştırdı

Yüzlerce öğrencinin izlediği müsabakada; Anamur, Aydıncık, Bahçe, Bozyazı, Çilek, Faziletli, Eskiömerli, Gülnar, Hal, Halkkent, Kazanlı, Mithatpaşa, Mut, Özgürlük, Silifke, Turgut Türkalp, Turgutreis ve Yenice LGS kurs merkezlerinde eğitim alan öğrenciler yer aldı.

3’er öğrenciden oluşan 18 kümenin yarıştığı müsabakada öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Toplumsal Bilimler, İngilizce ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanından 14 soru soruldu. Soruları eşit derecede yanlışsız yanıtlayan kurs merkezlerine 5 yedek soru daha soruldu. Kıyasıya ve heyecanlı bir rekabetin yaşandığı bilgi yarışında, yarışan ve izleyen öğrencilerin coşkusu hiç bitmedi.

Dereceye girenlere armağanları verildi

Birinci olan Mithatpaşa Kurs Merkezi öğrencilerine ödül olarak tablet armağan edildi. Halkkent Kurs Merkezi ise ikinciliği elde ederek, bluetooth kulak üstü kulaklık kazandı. Turgut Türkalp Kurs Merkezi ile Eskiömerli Kurs Merkezi ise yedek soruları da eşit yanıtlayarak beraberliği sürdürdü. Turgut Türkalp Kurs Merkezi kura çekimi sonucunda üçüncülüğü elde ederek kulaklık kazandı. Müsabakaya katılan tüm öğrencilere de kablolu kulaklık armağan edildi.

“Öğrencilerimizin her alanda yanlarındayız”

Bilgi müsabakalarıyla öğrencilerin imtihan gerilimlerini atmalarına yardımcı olmak istediklerini kaydeden Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, “Dereceye giren ve yarışa katılma yüreğini gösteren tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Bizler kurs merkezlerimizde öğrencilerimize gerilim idaresinde de yardımcı oluyoruz. Bu yarışlar gerçek imtihanda da öğrencilere katkı sağlayacaktır” sözlerini kullandı. Öğrencilerin de bu çeşit bilgi müsabakalarının daima yapılmasını istediğini belirten Karakuş, “Bu yıl birincisini yaptığımız LGS bilgi müsabakasını, ilerleyen süreçte YKS için de yapacağız ve imtihana kadar öğrencilerimizi toplumsal alanda da desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yarışmada birinci olan Mithatpaşa Kurs Merkezi öğrencilerinden Buse Saltalı, “Bilgi yarışı çok hoş geçti. Soruları da çok hoştu. Buraya gelene kadar çok heyecanlıydık, lakin soruları gördükçe heyecanımız azaldı” dedi.

İkinci olan Halkkent Kurs Merkezi öğrencilerinden Furkan Tıp da müsabakayı değerlendirirken, “Yarışma çok hoş ve atmosfer hakikaten harikaydı. Birincileri tebrik ediyorum. Bu stil bilgi yarışları, motivasyon olarak LGS’ye çok güzel hazırlanmamızı da sağlıyor” tabirlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu