Gündem

Kuşadası Belediyesi patili dostların sıhhati için bir adım daha attı

Hayvanlarla ilgili yaşama geçirdiği çalışmalarla isminden kelam ettiren Kuşadası Belediyesi, kentte yaşayan hayvan severleri sevindiren yeni bir uygulamayı daha yaşama geçirdi. Kent merkezinde Kedi Kısırlaştırma Merkezi açan hayvan dostu Kuşadası Belediyesi, vatandaşların getirdiği sokak kedilerini fiyatsız kısırlaştırmaya başladı.

Kuşadası’nın hayvan sever Belediye Lideri Ömer Günel öncülüğünde hayvan dostu projelere imza atan Kuşadası Belediyesi, Kirazlı yolunda bulunan Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi bünyesine kazandırdığı Kedi Tedavi Ünitesinin akabinde kediler için yeni bir merkez daha açtı. Sokakta yaşayan minik can dostlarının denetim dışı üremelerinin önüne geçerek sıhhatlerini korumak maksadıyla Marina karşısında bulunan Ada Kültür Merkezi bahçesinde sokak kedilerini kısırlaştırmak emeliyle kurulan Kedi Kısırlaştırma Merkezi, hafta içi 08.30-17.30 saatleri ortasında hizmet vermeye başladı. Kısırlaştırma süreçlerinin devam ettiği Kirazlı Yolu üzerinde bulunan Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin kent merkezine uzak olması nedeniyle ulaşım sorunu çeken vatandaşlardan gelen talep üzerine açılan Kedi Kısırlaştırma Merkezi hayvan severleri şad etti.

Hijyenik ortamı, bahçesi ve hayvan sever çalışanı ile kedilerin kısırlaştırma operasyonlarının büyük bir itina ve titizlik içerisinde yapıldığı merkezde iki uzman veteriner misyon yapıyor. Güvercin Masa’nın 444 71 14 numaralı telefonunu arayarak randevu alan kent sakinleri, mahallelerinde ve sokaklarında bakımını üstlendikleri kedileri Kuşadası Belediyesi Kedi Kısırlaştırma Merkezi’ne getirerek fiyatsız kısırlaştırabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu