Gündem

Kravat tutkunu Bedir Akbulut, meskeninin önüne kendi mezarını yaptırdı

VAN’ın Gürpınar ilçesinde kravata olan düşkünlüğüyle bilinen bu nedeniyle meskeninin bir kısmını kravat koleksiyonuna çeviren Bedir Akbulut (71), ölmeden evvel kendi mezarını yaptırdı. İsmi ve doğum tarihi yazılı, mevt tarihinin ise boş bırakıldığı mezarını bir ay evvel hayatını yitiren oğlu Mehmet Akbulut’un (35) vasiyeti üzerine yaptırdığını belirten Akbulut, “Oğlum ölmeden evvel bana, mezarımı hazırlamamı istemişti. Ben de onun vasiyetini yerine getirdim. Kravata olan tutkum nedeniyle de mezar taşımın her iki tarafına kravat fotoğrafının bulunmasını istedim” dedi.

Gürpınar ilçesine 15 kilometre aralıktaki Yolaşan Mahallesi’ne bağlı isminin verildiği ‘Bedir Bey’ mezrasında oturan ve 7 yaşından bu yana boynundan kravatını hiç eksik etmeyen 4 çocuk babası Bedir Akbulut, 64 yılda başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, eski Başbakan Binali Yıldırım ve valilerin, bürokratların, siyasetçilerin ve yakınlarının armağanlarıyla biriktirdiği 2 bin kravata gözü üzere bakıyor. Günlük işlerini yaparken, hayvanlarıyla ilgilenirken bile ekip elbise ve kravatını çıkarmayan Akbulut, 1 ay evvel ALS hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden çocuklarından en büyüğü Mehmet’in vasiyeti üzerine meskeninin önünde kendi mezarını hazırlattı. Akbulut’un isminin ve doğum tarihi yazılı mezar taşının her iki tarafında ise kravat resmi yer alıyor. 

‘OĞLUMUN VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİM’

Bedir Akbulut, ölen büyük oğlunun vasiyeti üzerine kendisi için mezar hazırladığını belirterek, “Ölen oğlum bana, mezarımı yapmamı istemişti. Ben de onun vasiyetini yerine getirdim. Ben milletvekili seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olmuştum. Kravata olan tutkumdan ötürü öbür Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok siyasetçi, bürokrat ve iş adamlarından bana kravat armağan edildi. Yaptığım mezar taşımın üzerinde de kravat fotoğrafları var. Cumhurbaşkanımla çok görüşmek istiyorum, fakat bir türlü ulaşamıyorum. Kendisini çok seviyorum. 2 oğlum ve 2 kızım var. Bir oğlum ALS hastalığı nedeniyle bir ay evvel vefat etti. 3 tane de torunum var. Yaptığım mezar için 20 bin TL harcadım. Mezarı görenler şaşırıyor. Bana neden bu türlü bir şey yaptığımı söylüyorlar. Ben de ölen oğlumun vasiyetinden ötürü bunu yaptığımı onlara söylüyorum” dedi.

Evinin önüne diktiği direkte Türk bayrağının daima dalgalandıran Akbulut, kravat tutkusunun 7 yaşında başladığını belirterek, “Nereye gitsem kravatım daima takılı. Hepsini konutumda sergiliyorum. Kravatlara gözüm üzere bakıyorum” diye konuştu. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu