Gündem

Koçarlı’da Fıstıkçamı Çalıştayı düzenlenecek

Türkiye’de toplam üretimin yüzde 50’sini karşılayan Aydın’ın Koçarlı ilçesinde fıstıkçamının her tarafıyla konuşulacağı çalıştay gerçekleşecek.

Koçarlı Belediyesi mesken sahipliğinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve Koçarlı Belediyesi iş birliği ile Fıstık Çamı Çalıştayı düzenlenecek. 27 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 10.30’da Koçarlı Belediyesi 14 Mayıs Ulusal İrade Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan Fıstık Çamı Çalıştayı’nda akademisyenler fıstıkçamı yetiştiriciliği, Koçarlı Çam Fıstığı’nın kalite özellikleri, coğrafik işaret ve AB Müracaat süreci, zararlılar ile gayret, hasat, üretim ve pazarlaması bahisleri ele alınacak.

Gerçekleşecek olan çalıştay ile ilgili açıklama yapan Koçarlı Belediye Lideri Nedim Kaplan, Koçarlı’da üretilen çam fıstığının kalite açısından Türkiye’de birinci sırada yer aldığını belirterek “Belediyemiz ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültemiz işbirliği ile 27 Kasım’da Fıstıkçamı çalıştayı düzenliyoruz. Belediyemiz 14 Mayıs Ulusal İrade Konferans Salonunda gerçekleşecek olan çalıştayda akademisyenlerimiz tarafından fıstıkçamı her istikametiyle ele alınacak. İlçemiz Koçarlı’mızın altını, eşsiz tadı ve bedeliyle ünü Dünya’ya yayılan çam fıstığımız, marka bedelinin artması, ilçemizle birlikte vilayetimizin de tanıtımına katkı sağlaması da bu çalıştay ile daha da artacaktır. Fıstıkçamı Çalıştayı’nda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diyerek herkesi Fıstıkçamı çalıştayına davet etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu