Spor

Kent paydaşları ve kentin grubundan maratona tam takviye

Yeni Mersin Antrenman Yurdu oyuncuları, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 10 Aralık’ta koşulacak olan ‘5. Memleketler arası Mersin Maratonu’na davet yaparak, tüm atlet ve vatandaşları maratona davet etti. Maraton tişörtlerini giyerek idmana çıkan kırmızı lacivertliler, ‘Herkes Koşar Mersin’e’ diyerek tüm Mersinlileri 10 Aralık’ta maraton koşmaya çağırdı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, maratonun hem daha geniş kitlelere duyurulması hem de maratona iştirakin artırılması ismine sivil toplum kuruluşlarıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesine ilişkin nikah salonunda gerçekleşen toplantıda, vatandaşların maratona iştirakini artırmak ve Mersin genelinde tanıtımını yapmak ismine kent paydaşlarına düşen sorumluluklarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. İştirakçiler, toplantıda maraton bünyesinde yer alan Halk Koşusunda koşmak için de kayıt yaptırdı.

“10 Aralık’a kadar ağır bir tempoda çalışmaya devam edeceğiz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl 10 Aralık’ta 5.’si düzenlenecek ‘Uluslararası Mersin Maratonu’ için sivil toplum kuruluşlarıyla kıymetlendirme toplantısı yaptıklarını söz eden Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Emrullah Taşkın, “Sivil toplum kuruluşlarından iştirakçilerimizin fikirlerini ve fikirlerini aldık. Tertibe katkılarını önerdiler, onların bu tekliflerini dikkate alacağız. Biz de maratonla ilgili bilgilendirme yaptık. Hoş, verimli bir toplantı oldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 10 Aralık’a kadar ağır bir biçimde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Mersin’in bu türlü memleketler arası bir tertibe konut sahipliği yapması çok değerli”

Yeni Mersin Egzersiz Yurdu Teknik Yöneticisi Özcan Kızıltan, atletizmin Mersin için değerli spor branşlarından biri olduğuna dikkat çekerek, “Mersin’den geçmişte de çok başarılı atletlerin çıktığına şahit oldum. Atletizm sporun temelidir. Herkes yetenekleri ve özellikleri kapsamında futbol oynayamayabilir, basketbolcu olamayabilir, lakin herkes koşabilir, yürüyebilir. Onun için atletizmi çok seviyorum ve çok değerli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. 10 Aralık’ta herkesi maratona beklediğini ve kentin ekibi olarak maratonda yerlerini alacaklarını vurgulayan Kızıltan, “Mersin’in bu türlü büyük bir milletlerarası tertibe mesken sahipliği yapmasını çok pahalı buluyorum. Herkesin katılmasını ve bu olayı desteklemesini istiyorum. Bunun tüm ülkemize yayılmasını istiyorum ki, Mersin buna öncülük eden vilayetlerimizin başında geliyor. Onun için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. ‘Herkes koşar Mersin’e’ diyor ve herkesi bu maratona bekliyorum” tabirlerine yer verdi.

Kırmızı-lacivertliler de 10 Aralık’ta halkla birlikte koşacak

Yeni Mersin Antrenman Yurdu Kadro Kaptanı Sertaş Hoş, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine büyük katkı sağladığını ve bu türlü hoş bir tertipte yer almaktan memnunluk duyacaklarını tabir ederek, “Yeni Mersin Antrenman Yurdu Kulübü ve oyuncuları olarak biz de orada olacağız” dedi. Kırmızı Lacivertli oyunculardan Gökcan Gelmen ise 5. Milletlerarası Mersin Maratonu’na herkesi davet ederek, “Güzel memleketimizde herkesin koşmasını istiyoruz” sözlerini kullandı. Oyunculardan Fuat Bavuk da maratonda yerlerini alacaklarını söyleyerek, “Bütün Mersin halkını ve taraftarımızı bekliyoruz. Çok hoş bir koşu olacak” halinde konuştu.

Kayıtlar için son tarih 6 Aralık

Dünya Atletizm Birliği tarafından ‘Elite Label’ kategorisine alınan ve Türkiye’de bu kategoride yapılan tek maraton olma özelliği taşıyan 5. Memleketler arası Mersin Maratonu, 10 Aralık’ta ulusal ve milletlerarası atletlerle vatandaşları bir ortaya getirecek. Maratona kayıt yaptırmak isteyen sportmen ve vatandaşlar, 6 Aralık tarihine kadar kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu