Eğitim

KBÜ’de misyonda yükselen akademisyenlere merasim

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) misyonda yükselerek profesörlük ve doçentlik takımına atamaları yapılan akademisyenler ile TÜBİTAK projelerinde takviye almaya hak kazanan akademisyenler için bir merasim düzenlendi.

Senato Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen merasime; KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, rektör yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni ve Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ile KBÜ Senato üyeleri katıldı.

Üniversitede misyon yapan 23 profesör, evraklarını Rektör Kırışık’ın elinden aldı. Rektör Kırışık, doçentlik takımına atanan Doç. Dr. Mehmet Murat Tunçbilek, Doç. Dr. Evrim Çağlayan, Doç. Dr. Yurdanur Yumuk, Doç. Dr. Sadrettin Ekmen ve Doç. Dr. Mevlüt Can Koçak olmak üzere 5 akademisyenin cübbelerini giydirdi.

Ayrıca merasimde Rektör Kırışık, TÜBİTAK tarafından 4 farklı projede desteklenmeye hak kazanan Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Öncü, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Güngör ve Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Selin Tekin Güven’e teşekkür evrakı verdi.

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Öncü “Vücut İçine İmplante Edilebilen Metal İmplantların İndüksiyon Isıtma Tekniği Kullanılarak Bakterisidal Isı Tesirine Kadar Isıtması” projesi ve “Değişken Süratli Rüzgâr Türbinleri için Rezonans Güç Dönüştürücülü Azamî Güç Noktası İzleyici Geliştirilmesi” projesinde, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Güngör “Hafif, Yüksek Dirençli Yapı Gereci Olarak Magnezyum Alaşımlarının (Mg-Al-Mn-Zn-Ca) Tasarımı ve Optimizasyonu” projesinde, Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Selin Tekin İtimat “Afet Sonrası Küme Davranışı Üzerine Toplumsal Psikoloji Hadise Çalışması: 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Merkezli Sarsıntı Sonrası Yardımlaşma ve Dayanışma Stratejileri” projesinde desteklenmeye hak kazandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu