Gündem

Kağıthane’de Gültepe- Telsizler- Ortabayır Kapalı Otoparkı hizmete açıldı

İSTANBUL, (DHA)- Kağıthane Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Gültepe-Telsizler-Ortabayır Kapalı Otoparkı’nın açılışı yapıldı. 440 araç kapasiteli otoparkın yanı sıra kapalı pazar yeri de hayata geçirildi. 

Eski Belediye Caddesi’de yapılan otoparkın açılışına İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Asım Alkan, Kağıthane Belediye Lideri Mevlüt Öztekin, Kağıthane Kaymakamı Niyazi Erten, ilçe meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“5 YILDA BÜTÜN OTOPARK KAPASİTEMİZİ NEREDEYSE YÜZDE 100 ARTTIRMIŞ OLDUK”

Açılışta konuşan Kağıthane Belediye Lideri Mevlüt Öztekin, “Buranın bir geçmişi var. Bu bölgede bilhassa 1 metrekare boş alanımız yoktu. Boş alan bulma şansımızda yoktu. Bu bölgede vatandaşlarımız otopark sorunlarını lisana getiriyordu. Otopark kapasitesini yüzde 90’a yakın arttırdık. 5 yılda bütün otopark kapasitemizi neredeyse yüzde 100 arttırmış olduk. Geçtiğimiz aylarda Hürriyet mahallesinde otoparkı açtık. Açık otoparklarımız var. Burası da bizim 440 araç kapasiteli otoparkımız. Bu otoparkı istesek 6 kata kadar çıkartıp 650 kapasiteli yapabilirdik. Ancak mahallemize hizmet etsin dedik. Burada 1 metrekare alan bulamazken şu anda 25 bin metrekare inşaat alanını vatandaşımızın hizmetine açmış oluyoruz” dedi.

 “BÖLGEMİZDE GEREKSİNİM OLDUĞUNDA LOJİSTİK MERKEZ OLARAK KULLANILABİLECEK”

 Öztekin, “Her bir katı 5 bin metrekare olmak kaydıyla 25 bin metrekare alan oluşturduk. Bu alan yalnızca otopark olarak hizmet etmeyecek. Bölgemizde gereksinim olduğunda lojistik merkez olarak kullanılabilecek. Her kata büyük araç girebiliyor. İstanbul’da bu türlü bir otopark yok. Bilhassa bu devir belediye hizmetlerine baktığımız vakit Kağıthane’ye  İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu türlü bir alan üretmedi. Üretseydi bizde takviye olurduk. Üretmediği için kendi bütçemizle bu türlü hoş bir otoparkı İstanbul’a kazandırmış olduk. Üst katında kelam verdiğimiz üzere halı sahayı yaptık. Okulumuz için basketbol, voleybol ve futbol alanını otopark içinde hizmete açmış bulunuyoruz. Bu alanla birlikte bilhassa gençlerimizin bizden isteği kütüphaneydi. 200’e yakın çocuğun birebir anda yararlanabileceği 10 bine yakın kitabın olduğu kütüphaneyi bugün açılış kurdelesiyle bir arada açmış olacağız” diye konuştu. 

Gültepe’de çok fazla çocuk parkı ve yeşil alanın olmadığını söyleyen Öztekin, “Toplam 8 dönümlük bir meydan yeşil alanı da bugün açmış olacağız. Bu hizmetlerimiz Kağıthane’ye güzel olsun. Biz bu hizmetleri yaparken vatandaşlarımızın bütçesiyle onlara hizmet ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde de 2024 yılının bütçesini onayladık. Borçsuz belediye olarak bu periyoda devam ediyoruz” tabirlerini kullandı. 

Konuşmaların akabinde açılış kurdelesi kesildi. Öztekin ve beraberindeki heyet oroparkı gezerek incelemelerde bulundu. 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu