Gündem

İstanbul’da monopol bayi sahibine silahlı akın kamerada: Dışarıdan ateş açıp kaçtı

Cihangir’de bir inhisar bayinin önüne motosikletle gelen kasklı saldırgan, silahını çekip dışarıdan iş yeri sahibine ateş açtı. Hücum anı kameralara yansırken, ayak bileğinden yaralanan adam hastaneye kaldırıldı. Polis kısa müddette tespit ettiği saldırganı yakaladı.

Olay, geçtiğimiz Pazar günü saat 22.30 sıralarında Beyoğlu Cihangir semti Kılıçali Paşa Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran Özkan T. inhisar bayisinde çalıştığı esnada kasklı bir şahıs motosikletle iş yerinin önüne geldi. Şahıs akabinde silahını çıkartıp hiç içeriye girmeden dışarıdan 3 el ateş etti. Kurşunlardan ikisi iş yerine isabet ederken, biri ise Özkan T.‘yi ayak bileğinden yaraladı.

Kasklı saldırgan tarafından akına uğradı

Olayın akabinde ihbar üzerine sıhhat ve polis takımı sevk edildi. Kısa müddette olay yerine gelen sıhhat takımları yaralı Özkan T.’yi yaptıkları birinci müdahalenin akabinde ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı. Adamın tedavi edilmesi ve birkaç gün müşahede altında tutulması sonrasında taburcu edildiği bilgisine ulaşıldı.

“Eşim kasanın art kısmında oturuyordu, ayağından vurulmuştu”

Olayla ilgili konuşan Özkan T.’nin eşi Birgül T., “Geçtiğimiz pazar günü akşamı saat on buçuk civarında eşim dükkanda tekti, biz evdeydik. Bir patlama sesi duydum. Meskenden koşarak dükkana geldim. Eşim kasanın art kısmında oturuyordu, ayağından vurulmuştu. Bir bezle ayağını kapatmaya çalışıyordu. Sonra polis ve ambulans çağırdık. Bu olay olmadan 5-10 dakika evvel 6-7 yaşlarında erkek çocuğum var oda dükkandaydı. Onun meskene gelmesinden sonra oldu zati bu. Bir motorlu vatandaş geliyor, burada kola dolabının yanında duruyor. Üç el ateş ediyor eşime, eşim birinci atılan kurşunla ayağından yaralanıyor. Sonra ateş edildiğini anlayınca kendini öbür tarafa atmaya çalışıyor” dedi.

“Ayağı alçıda, kurşun girip çıkmış, ayağında kırık var”

Birgül T., “Bu arkadaş 2-3 el daha sıkıyor rast gele neresine gelirse gelsin, sonra süratle motoruna binip kaçıyor. Zati kayıtlarda da var. Yüzünde maske var, başında kask var tam simsiyah giyinmiş kuryelerin giydiği üzere. Bizim kimseyle bir husumetimiz falan yok. Kimseye bir ziyanımızda yok. Eşimin durumu şu an daha güzel çok şükür, 3-5 gün hastanede kaldık. Dün taburcu olduk geldik. Artık ayağı alçıda, kurşun girip çıkmış, ayağında kırık var. Meskende şu an yatıyor” diye konuştu.

Polis saldırganı yakaladı

Öte yandan olayla ilgili çalışma başlatan polis grupları, yaralı Özkan T.’nin tabirine başvurarak etraftaki güvenlik kamera imgelerini incelemeye aldı. Saldırganın akın sonrasında Şişli’ye geçtiği ve bir adrese girdiği tespit edildi. Devam eden çalışmalarda polis grupları saldırganı yakaladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu