Ekonomi

Hisarcık’ta 98 çiftçiye yüzde 50 hibeli 18 ton 100 kilo buğday tohumu dağıtıldı

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Tarım Topraklarının Kullanımının Aktifleştirilmesi Projesi (TAKEP) çerçevesinde 98 çiftçiye yüzde 50 hibeli sertifikalı 18 ton 100 kilogram buğday tohumu dağıtıldı

İlçe ve köylerindeki 98 çiftçiye yüzde 50 hibe, sertifikalı 724 dekar alana ekimi yapılacak 18 ton 100 kilogram bayraktar cinsi ekmeklik buğday tohumu dağıtımı düzenlenen merasimle gerçekleştirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğündeki tohum dağıtım merasimine Kaymakam İsmail Tosun, Belediye Lideri Fatih Çalışkan, AK Parti İlçe Lideri Ahmet Çümen, İlçe Jandarma Kumandanı Alperen Korkut, İlçe Emniyet Amiri Ayhan Istık, Ziraat Odası Lideri Yusuf Çalışkan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cihan Şen, Vilayet Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Şen, İbrahim Kılıç ve çiftçiler katıldı.

Dağıtım merasiminde konuşan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cihan Şen, “TAKEP projesi çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanlığından vatandaşlarımızdan aldığımız ön taleplere nazaran 18 ton 100 kilogram bayraktar cinsi ekmeklik buğday ilçemize gelmiş ve tıpkı gün içinde vatandaşlarımıza ulaştırılmıştır. Bu sayede ekilmeyen topraklar de kıymetlendirilerek hem ülke iktisadına hem de vatandaşlarımızın iktisadına katkı sunacaktır. Yüzde 50 hibeli olacak formda kilogramı 7,5 TL’den çiftçilerimize dağıtılan buğday tohumu randımanı açısından da son derece yüz güldüren bir tohumdur. İlçemize ve vatandaşlarımıza iyi uğurlu olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu