Spor

Hasan Arat: “Beşiktaş, Beşiktaşlılar tarafından yönetilecek”

Beşiktaş Lider Adayı Hasan Arat, Beşiktaş’ın en kıymetli meselelerinin başında irtibat probleminin geldiğini ileri sürerek, “Beşiktaş, Beşiktaşlılar tarafından yönetilecek. Bu yol Beşiktaşlıların yoludur derken çok kıymetli bir şey söyledik. Bu yol Türkiye’deki ve yurt dışındaki tüm Beşiktaşlıların yolu, o yüzden biz bu yolda kuvvetle yürümekten hiç vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Beşiktaş’ta 3 Aralık tarihinde gerçekleşecek harikulâde seçimli genel şurada başkanlığa aday olan Hasan Arat, seçim çalışmaları kapsamında Konya’da kongre üyeleri ve taraftarlar ile bir ortaya geldi. Örf, adet, gelenek ve göreneklerden yola çıkarak Beşiktaş’ı fabrika ayarlarına döndüreceklerini söz eden Lider Adayı Hasan Arat, “Bu yola çıktığımız günden beri, ben buradayım dediğim günden beri bize çok önemli sansür uygulanıyor. Sizler olmasanız Türkiye’de yaptıklarımız duyulamayacak. Almanya’da, Hollanda’da, Belçika’da, Avusturya’da ve İsviçre’de duyulamayacak. Niçin biliyor musunuz, sizlerin sayesinde takip ettiğiniz Hasan Arat toplulukla mesajlaşmanın formülünü buldu. Dedim ki, ben camiamla direkt mesajlaşırım. Birinci evvel ’rahat uyu Süleyman abi emaneti almaya geliyoruz’ dedik. Evet, biz emaneti almaya geliyoruz. Örf, adet, gelenek ve göreneklerimizden yola çıkarak Beşiktaş’ı fabrika ayarlarına döndüreceğiz. Beşiktaş, Beşiktaşlılar tarafından yönetilecek. Bu yol Beşiktaşlıların yoludur derken çok kıymetli bir şey söyledik. Bu yol hepimizin yolu. Bu yol burada bulunan herkesin yolu. Bu yol Türkiye’deki yurt dışındaki tüm Beşiktaşlıların yolu. O yüzden biz bu yolda kuvvetle yürümekten hiç vazgeçmeyeceğiz. Beşiktaşlı gelecek, o sandıkta oyunu kullanacak, sandıkları patlatacak” biçiminde konuştu.

“Sahte evrak vererek bir yıl ceza almasına neden olanlar, bugün idare konseylerine girmeye çalışıyorlar”

Her Beşiktaşlının aday olma hakkı olduğunu söyleyen Arat, “Adaylar icazet bekledi. Hepsi çok enteresan. İcazet bekledikleri kişi, politikler değil. Buraya çökmüş olanlardan icazet beklediler. Ne oldu sonra en son bir arkadaşı çıkarttılar 23 gün kala. Bu ortada bana diyorlar ki idare konseyin kim, projen ne, daima soruyorlar. Ben de diyorum. Sizin adayınız kim, siz adayınızı açıklayın. 23 gün kala bir arkadaşımız aday oldu. Değerli bir insandır, Beşiktaşlıdır. Her Beşiktaşlının aday olma hakkı vardır. Bu en demokratik haktır lakin bütün bu planlamalar, tertipler gerçekten olmadı. Keşke baştan deselerdi ki biz adayız. Kimsenin icazetini beklemeden ortaya çıksalardı lakin olmadı. Daima birileri bir şey dizayn etti. Beşiktaş’ı dizayn etmeye çalışıyorlar. Hem 2003 – 2004 döneminde kaçan şampiyonluğun hesabını veremeyenler bugün toplantı yapıyorlar biliyor musunuz, Hasan Arat’ı oraya getirmeyiz diye. Birinci evvel siz yaptığınız işin bir hesabını verin bu topluluğa. Hesabını veremediler. Düzmece evrak vererek bir yıl ceza almasına neden olanlar bugün idare heyetlerine girmeye çalışıyorlar. Bugün buraya talip olmaya çalışıyorlar. Biz ne dedik, ya olduğun üzere görün ya da göründüğün üzere ol dedik. Hem de Konya’da diyoruz bunu” halinde konuştu.

“Hepiniz çok mahcup oldunuz bu sene”

Beşiktaş’ın en kıymetli problemlerden biri olan irtibat problemine dikkat çeken Hasan Arat, “Hepiniz çok mahcup oldunuz bu sene zira gazetecilere isim uçurdular, şu transfer oluyor, bu transfer oluyor diye sabah kalktınız bir baktınız ki o kişi öteki ekibe transfer olmuş. Daima panik transferler yaptılar. Transferde çok büyük para harcadılar biliyor musunuz, 60 milyon para harcadılar. Hani ekonomistim diyor ya lider, nasıl oluyor onu bilmiyorum ben. 60 milyon para harcandı, grubun büyük bir kısmı Afrika kupasına gidecek stratejik yanılgı da yapıldı. Bu parayı harcayan sportif yönetici istifa etti, teknik yönetici istifa etti. Borçlar kaldı mı tekrar kulübe. Model birebir, vardı ya bir yönetici sonra Futbol Federasyonu’na lider oldu onun modeli. Hepsi birbirini kopyalıyorlar. Bir oyuncak var ya içinden çıkıyor daima birileri tıpkı şey. Transfer modelleri de o denli biliyor musunuz, tıpkı sistem. Ben onu getiririm ben bunu getirdim kimin parasıyla getiriyorsun. Sizin paralarınızla getiriyorlar. Ben onu getirdim, bunu getirdim. Yani imza merasiminde masaya oturan yönetici diyor ki ben getirdim diyor. Yalnız Beşiktaş olmasa siz kimsiniz ya” sözlerini kullandı.

“3-4 tane gazeteciyle Beşiktaş’ı yönetemeyecekler”

Arat, “İletişim problemini çabucak çözeceğiz gelir gelmez. Yani 20 günde bu işi toparlarız. Aslında lansmanda gördünüz. Bağlantıysa daha adayken irtibatın nasıl olacağını gösterdik. Yani 3-4 tane gazeteciyle Beşiktaş’ı yönetemeyecekler. Beşiktaş’ı biz yöneteceğiz, sizlerle yöneteceğiz. Sizlere haber vereceğiz. Sizlere anında bilgi vereceğiz fakat sizlere verilemeyecek kelamlar vermeyeceğiz biz. Samimi olacağız. Sizlerin de bize inanması lazım. Bunu da vakitle sağlayacağız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu