Gündem

Hamas rehineleri hür bıraktığı anların imajını paylaştı

Hamas, İsrail ile varılan mutabakat kapsamında dün hür bıraktığı esirlerin Kızılhaç yetkililerine teslim edildiği anların imajını yayınladı.

Hamas ile İsrail ortasında yapılan esir takası muahedesinin birinci etabı tamamlandı. Dün İsrail hapishanelerinden 39 Filistinli salıverilirken, Gazze’den ise 10 Taylandlı, 1 Filipinler vatandaşı ile 13 İsrailli esir özgür bırakıldı. Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, mutabakat kapsamında esirleri Memleketler arası Kızılhaç Komitesi yetkililerine teslim ettiği anların imgesi paylaştı.

Esir takası devam edecek

İsrail ile Hamas ortasında Katar’ın arabuluculuğunda yapılan ve dün yürürlüğe giren esir takası mutabakatı çerçevesinde 4 gün boyunca toplam 50 İsrailli esir ile 150 Filistinli hür kalacak. Takasın ikinci gününde tekrar 13 İsrailli esirin özgür kalacağı öğrenildi. İsrail Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamada, bugün özgür bırakılması planlanan esirlerin listesinin teslim alındığı duyuruldu. Liste incelendikten sonra esirlerin ailelerine haber verildiği vurgulandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu