Gündem

Hadise’ye hakaret ettiği argümanıyla yargılanan Seren Serengil’e 2 yıl 11 aya kadar mahpus talebi

Müzikçi Hadise’nin, Reza Zarrab’la bağ yaşadığını öne sürerek kendisine ağır hakaretlerde bulunduğu teziyle Seren Serengil’e açtığı davada mütalaa açıklandı. Savcılık, Serengil’in zincirleme biçimde ‘sesli, yazılı yahut manzaralı bir mesajla alenen hakaret’ kabahatinden 2 yıl 11 aya kadar mahpus cezasına çarptırılmasını talep etti.

Şarkıcı Hadise’nin, Reza Zarrab’la alaka yaşadığını öne sürerek kendisine ‘karaktersiz, yalancı, mahkemeye verse de bütün pisliklerini’ halinde rencide edici kelamlar sarf ettiği teziyle sunucu Seren Serengil’e açtığı davanın görülmesine devam edildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Hadise Açıkgöz’ü avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu temsil ederken, tutuksuz sanık Seren Serengil ile avukatı mahkemede hazır bulundu.

“Hadise’nin, Ebru Gündeş’in eski eşi ile ortasında bir alaka olması haberini yorumladık”

Duruşmada savunma yapan sanık Serengil, “Ben yıllardır sabah programı yapıyorum. Topluma mal olmuş şahıslarla ilgili haberler yorumlanmaktadır. Yaptığımız programda müşteki Hadise’nin, Ebru Gündeş’in eski eşi ile ortasında bir münasebet olması haberini yorumladık. Program sırasında müştekiyi kast ederek, ‘eğer bu türlü bir karaktersizlik yaptıysa çıksın özür dilesin’ dedim. Karaktersiz sözü, TDK sözlüğüne bile bakıldığında hakaret içeren bir söz değildir, ‘karakteri zayıf’ manasına gelmektedir. Kaldı ki cürüm olan bir şey yapsam RTÜK kanalımıza müdahale ederdi, bu türlü bir şey de olmadı” biçiminde konuştu.

Müşteki Hadise’nin avukatı Müezzinoğlu ise, “Sanığın savunmaları hakikat değildir. Sanık ve tıpkı programda misyon yaptığı arkadaşları sistematik bir halde aktüel olmayan bir habere dayanarak müvekkilime daima hakarette bulunmaktadır. Şayet sanık ceza almazsa daima bir halde müvekkile tıpkı hücumları yapmaya devam edecektir. Cezalandırılmasını talep ederim” sözlerini kullandı.

Mütalaa açıklandı

Duruşmada temele ait mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanık Seren Serengil’in yorumcu olduğu televizyon programında müşteki Hadise hakkında ‘karaktersiz, yalancı, mahkemeye verse de bütün pisliklerini’ formunda rencide edici kelamlar sarf ettiğini anlattı.

2 yıl 11 aya kadar mahpus talebi

Açıklanan mütalaada, sanık Serengil’in zincirleme formda ‘sesli, yazılı yahut manzaralı bir mesajla alenen hakaret’ cürmünden 4 aydan 2 yıl 11 aya kadar mahpus cezasına çarptırılması talep edildi.

“Müşteki Hadise’yi tanımıyorum, neden ona karşı bir kinim ya da nefretim olsun”

Açıklanan mütalaaya karşı savunma yapan sanık Serengil, “Kesinlikle hakaret kelamı sarf etmedim. Müşteki Hadise’yi tanımıyorum, neden ona karşı bir kinim ya da nefretim olsun? Beraatımı talep ederim” diye konuştu.

Sanık avukatı ise mütalaaya karşı savunma hazırlayabilmek için mahkemeden mühlet talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık avukatına mütalaaya karşı savunma hazırlayabilmesi için müddet verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu