Gündem

Fidanlar bu defa şehit öğretmenler anısına toprakla buluştu

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle 100. Yıl Parkı’nda düzenlenen fidan dikim etkinliğinde yüzlerce fidan toprakla buluşturuldu. Programda, ülkemizin dört bir yanında mesleğini ifa ederken şehit olan öğretmenler anıldı ve dikilen fidanlara şehit öğretmenlerin isimleri asıldı.

Cumhuriyetin 100. yılı hasebiyle “Her Mahalleye En Az 100 Fidan” projesi başlatan Uşak Belediyesi, birinci fidan dikimini Atatürk Mahallesinde bulunan Fevzi Çakmak Parkı’nda gerçekleştirmişti. Toplam 29 mahallede yüzlerce fidanı toprakla buluşturulmayı hedefleyen Uşak Belediyesi’nin ikinci adresi, Kentsel Dönüşüm TOKİ içerisinde yer alan 100. Yıl Parkı oldu.

Programa Uşak Belediye Lideri Mehmet Çakın’ın yanı sıra, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ün eşi Hülya Ergün, Vilayet Genel Meclis Lideri Nuri Demir, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Halil Yücel, Uşak TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu’ndan yaklaşık 700 öğrenci ve çok sayıda öğretmen iştirak gösterdi. Fidan dikiminin akabinde, çocuklara sokak hayvanlarına karşı hassasiyet kazanmaları için kedi ve köpek maması dağıtıldı ve Efecan Orman Kahramanı isimli boyama kitabı ikram edildi.

Şehit Öğretmenlerin İsimleri Geleceğe Nefes Oldu

Etkinlikte konuşma yapan Uşak Belediye Lideri Mehmet Çakın, “Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle; yurdumuzun dört bir yanında mesleğini ifa ederken hain terör akınlarında, geçirdiği kazada yahut afette şehit olan öğretmenlerimizi anmak ve anılarını yaşatmak için yüzlerce ağacımızı toprakla buluşturacağız. Uşak Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle başlatmış olduğumuz, her mahallemize en az 100 fidan dikimi projesi kapsamında düzenlediğimiz bu aktiflikte sizlerle bir ortaya gelmekten çok memnunuz. İklim değişikliği ve dünyamızda gerçekleşen felaketler sonucunda bizlerde artık daha fazla ağaç dikerek, etrafımıza daha fazla sahip çıkmalıyız. Bizde bu doğrultuda Uşak Belediyesi olarak bilhassa geleceğimizin teminatı çocuklarımızla birlikte, her mahallemizde hem ağaçlarımızın sayısını artırmak hem de farkındalık oluşturmak için bu projeyi başlattık. Birincisini Atatürk Mahallemizde bulunan Fevzi Çakmak Parkı’nda yapmıştık. Şimdiyse 100. Yıl Parkımızda sevgili çocuklarımız ve öğretmenlerimizle birlikte ağaçlandırma çalışmamızı gerçekleştireceğiz. Tabi bu husustaki çalışmalar yalnızca kamu eliyle olacak işler değil. Öncelikle ağaçları ve çevreyi sevmemiz gerekiyor.” dedi.

Daha Yeşil Bir Uşak

Göreve geldikleri günden bu yana kentte ağır bir ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını belirten Lider Çakın, “Buradaki yaklaşık 11 bin metrekarelik 100. Yıl Parkımız üzere, Yeşil Karaağaç Doğal Ömür Merkezimizdeki mesire alanını ve Bölme Mahallemizde oluşturduğumuz yaklaşık 30 bin metrekarelik yeni mesire alanımızı vatandaşlarımızın hizmetine açmıştık. Bunların yanı sıra, imali devam eden Millet Bahçemiz ve Dikilitaş Mahallemizde yapacağımız yeni Millet Bahçemiz ile hemşerilerimize yeni ve geniş yeşil alanlar sunacağız. Ayrıyeten kentimize büyük kıymet katacağına inandığımız 123 bin metrekare büyüklüğündeki Çocuk Kent Projesi ile hem Uşak’ımızda yeşil alanları artıracak hem de ailelerimizin, çocuklarımızın ve tüm hemşerilerimizin keyifli vakit geçirebilecekleri çok hoş bir toplumsal ortamı vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız.” tabirlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu