Gündem

Faturalar, “kadına karşı şiddete dur” diyor

Uludağ Elektrik, bayana yönelik şiddetle çabaya dikkat çekmek için faturalar üzerinden bildiri veriyor. Şirket tüm müşterilerine, ‘Kadına yönelik şiddete daima birlikte dur diyelim. Alo 183 Sınırı ve KADES uygulaması yanınızda’ bildirisini ulaştırdı.

Uludağ Elektrik, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Uğraş Günü çerçevesinde Bursa Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü ile iş birliği gerçekleştirdi. 3 milyon müşterisine ‘Kadına yönelik şiddete daima birlikte dur diyelim. Alo 183 Sınırı ve KADES uygulaması yanınızda’ iletili faturaları ulaştıran Uludağ Elektrik, bu çalışması ile toplumsal problemlere yönelik şuur oluşturuyor. Bayana yönelik şiddetin önlenmesi için farkındalık oluşturmayı hedefleyen Uludağ Elektrik, ışığı ve umudu simgeleyen turuncu rengini kullanarak hafta boyunca binasını da turuncu renklere büründürdü.

Uludağ Elektrik, faaliyet gösterdiği kentlerde sistemli olarak beşere ve hayata bedel katan toplumsal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapıyor.

Yüzde elliden fazla bayan çalışan oranına sahip olan şirket, bayanların toplum içerisinde yaşadığı sıkıntılara yönelik çalışmalarla tüm platformlarda farkındalık ışığı yakmaya çalışıyor. Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Çaba Günü çerçevesinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü ile iş birliği gerçekleştiren şirket, toplumsal bildirileri faturalarda ön plana çıkararak daha çok beşere ulaşmasını sağlıyor. Bayan ve kız çocuklarına yönelik şiddetin önlenmesi ve ortadan kaldırılması için yapılan bu projelere dayanak vermeyi bir sorumluluk olarak gören Uludağ Elektrik, geçtiğimiz yıllarda da Bayan Takviye Uygulaması ve UN Women Türkiye Ofisi’nin kampanyasına dayanak vermiş ve bina rengini turuncuya çevirmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu