Gündem

Erzurum’da eller Gazze için uzandı

Erzurum Valiliği’nin koordinasyonunda, Yakutiye ve Palandöken Kaymakamlıkları tarafından MNG AVM’de düzenlenen, Gazze’ye Yardım Çarşısı’nın açılışı ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlik yoğun katılımla yapıldı.

MNG AVM’nin giriş katında düzenlenen Gazze’ye Yardım Çarşısı’nın açılışına, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Selami Altınok ve Mehmet Emin Öz, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Vali Yardımcısı Ahmet Özdemir, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Yakutiye Kaymakamı Tuncay Kaldırım, Palandöken Kaymakamı Uğur Tutkan, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Fırat ile kamu kurumlarının amirleri ve vatandaşlar katıldı.

‘Kadim Şehir Erzurum’dan Filistin’e Uzanan El’ sloganıyla hazırlanan ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasını, Erzurum’da öğrenim gören Gazzeli bir üniversite öğrencisi yaptı. Ardından, Vali Yardımcısı Ahmet Özdemir ve AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok birer konuşma yaptı. Programda daha sonra yapılan duanın akabinde protokol üyeleri tarafından Gazze Yardım Çarşısı’nın açılış kurdelesi kesildi.

Bu programın açılışından sonra AVM’nin zemin katında, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlik ve standın açılışı da gerçekleştirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu