Gündem

En doğal ekmekler bayanlardan

Kayseri’nin Felahiye ilçesinde bayanlar, büyük bir ihtimamla ürettikleri doğal tandır ekmeği ve yufkayla mesken ekonomilerine katkı sağlıyor.

Kayseri’de kurulan bayan kooperatiflerinde bayanlar, el maharetlerini esere döndürerek para kazanıyor. Farklı alanlarda çalışmalar yürüten bayanlar, kooperatiflerle birlikte daha da güçlenerek kendilerini geliştiriyor. Felahiye ilçesinde kurulan Bayan Üreticiler Ziraî Kalkınma Kooperatifi’nde de bayanlar, doğal olarak ürettikleri tandır ekmeği ve yufkayı satarak konut ekonomilerine katkı sağlıyor.

Felahiye Bayan Üreticiler Ziraî Kalkınma Kooperatifi Lideri Vesile Kesici, “Şu an bizim etkin olarak üretimini yaptığımız tandır ekmeği ve yufkamız var. Kooperatiflerle bir arada ilçe bayanları kendilerine inanç kazandı. Bir şeyleri üretince karşılığını alabileceklerinin farkına vardılar. Bayanlarımıza çok hoş katkısı oldu. Mutlu olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz mahallerimizde olan eserlerimizin tanıtımını yapmak istiyoruz. Tandır ekmeği ve yufka ile başladık ancak sumağımızın ve pekmezimizin coğrafik işaretini almaya çalışıyoruz. Üretim alanlarımızı genişletmek istiyoruz. Bayanlarımız kendilerine güvensinler ve yapabileceklerine hakikaten inansınlar. Valimizin bize çok büyük katkısı ve takviyesi var. Bunu değerlendirmelerini istiyorum. Yapabileceklerine de inanıyorum” sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu