Gündem

Ege ve Karadeniz’deki fırtına Kilis’teki balık tezgahlarını vurdu

Türkiye’nin dört bir yanında günlerdir tesirli olan sağanak yağış ve fırtına balık tezgahlarını da vurdu. Fırtınada denize açılamayan balıkçı tekneleri barınaklarda havaların düzelmesini beklerken, balık fiyatlarında ise artış yaşandı.

Türkiye’nin dört bir tarafında geçtiğimiz günlerde tesirli olan kuvvetli lodostan balıkçılarda etkilendi. Lodos sebebiyle balıkçı tekneleri denize açılamaması nedeniyle tezgahlardaki balık fiyatları iki katına çıktı.

Fırtınanın tesirinin devam ettiğini ve tezgahlardaki fiyatların arttığını lisana getiren balıkçı Uğur İncirli, ‘‘ Tüm Türkiye’de olduğu üzere Ege ve Karadeniz’de günlerdir tesirli olan sağanak yağış ve fırtınadan ötürü Kilis’teki balık tezgahları da etkilendi. 80 TL olan hamsi 100 TL istavrit 100 TL iken lodostan sonra 150 TL oldu. Kentteki esnafların tek duası lodosun düzelmesi ve fiyatların düşmesi. Ülke genelindeki sağanak yağışların olmasıyla teknelerin barınaklara çekilmesinden ötürü tezgahlardaki balık çeşitlerinde de düşüş mevcut. Birkaç gün içerisinde daha düşük fiyatla bol çeşitlerle tezgahları süslemeye devam edeceğiz’’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu