Spor

Çayırova Belediyesi, Sigortam Net’i mağlup etti

Türkiye Basketbol Ligi’nin 12. Haftası’nda Çayırova Belediyesi, lig başkanı Sigortam Net’i kendi meskeninde 81-69 mağlup ederek moral buldu.

İki yılda aldığı iki şampiyonluk sonrasında bu yıl Türkiye Basketbol Ligi’nde gayret eden Çayırova Belediyesi’nden ligin 12. Haftası’nda kritik galibiyet geldi. Başantrenör Enes Akdilek’in öncülüğünde Çayırova Kapalı Spor Salonu’nda lig başkanı Sigortam Net ile karşı karşıya gelen Çayırova Belediyesi, baştan sona üstün götürdüğü maçı 81-69’luk skorla yendi. Maça, Phil Greene, Enes Bayraktar, Kutay Akpulat, Cenk Şekeroğlu ve Ercan Bayrak 5’iyle başlayan Çayırova Belediyesi, birinci dönemi 19-22 geride kapatsa da ikinci çeyrekte oyuna tartısını koydu. Hamlede istediklerini alana yansıtan Çayırova Belediyesi, İlkan Karaman’ın son saniye basketiyle farkı 10’a çıkardı ve birinci yarıyı 41-31 önde bitirdi.

Çayırova Belediyesi, üçüncü çeyrekte de tüm oyuncularından katkı almaya devam etti. İlkan Karaman’ın hamledeki tesirli oyunuyla farkı koruyan Çayırova Belediyesi, dönemi 62-53 önde kapattı. Son çeyrekte de verimli hamle eden Çayırova Belediyesi, üstünlüğünü korudu ve maçtan 81-69 galip ayrıldı. Önder rakibi Sigortam Net’e bu dönem ikinci yenilgisini tattıran Çayırova Belediyesi teknik heyet ve atletleri, maç sonunda büyük sevinç yaşadı. Çayırova Belediye Lideri Bünyamin Çiftçi, maç sonunda yaptığı açıklamada, “Lider Sigortam Net’i 81-69 yenen basketbol grubumuzu tebrik ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu