Gündem

Bodrum’da tamamladığı kanalizasyon çizgilerini hizmete alınıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesinin Bodrum’da başlattığı dev altyapı yatırımlardan Gümüşlük, Koyunbaba ve Geriş Mahallerinde tamamlanan kanalizasyon çizgileri için temas süreçleri 1 Aralık itibariyle başlıyor.

Bodrum’da başlatılan dev altyapı yatırımları tamamlanma evresine gelirken vatandaşların hizmetlerden yararlanması için temas süreçleri başlıyor.

3 mahalle için müracaatlar başladı

Bodrum’da Büyükşehir Belediyesi tarafından 518 Milyon TL yatırımla hayata geçirilen 102 bin metrelik kanalizasyon projesinin tamamlandığı bölgelerde abonelik süreçleri başlıyor. Çalışmalar kapsamında yaklaşık 100 bin metre kanalizasyon çalışması yapılırken Gümüşlük, Koyunbaba ve Geriş Mahallelerindeki vatandaşlar 1 Aralık 2023 tarihi itibariyle kanalizasyon aboneliği ve ilişkileri için müracaat yapabilecekler. Vatandaşlar ilişki süreçleri için MUSKİ abone işleri üniteleri ve 444 48 01 numaralı davet merkezi ve www.muski.gov.tr adresinden ayrıntılı bilgi alabiliyor.

Ayrıca bu üç mahalle dışında Turgutreis, Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri ve Bahçelievler Mahallelerinde de kanalizasyon çalışmaları tamamlanma evresine gelirken en geç 15 Ocak 2024 tarihine kadar bu bölgelerde de kanalizasyon irtibat süreçlerine başlanacak.

Arıtma tesisleri tamamlandı ve hizmete giriyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Bodrum’un tabiatı ve bilhassa denizlerinin korunması açısından büyük kıymet taşıyan atıksu arıtma tesisi yatırımları da tamamlandı. Bu kapsamda 200 bin şahsa hizmet verebilecek kapasiteyle Bodrum’un en büyük arıtma tesisi olan Turgutreis İleri Biyolojik atıksu arıtma tesisinde çalışmalar biterken süreksiz kabul süreçleri bekleniyor. 231 Milyon TL yatırımla hayata geçirilen tesisin sahip olduğu teknolojik donanım sayesinde arttığı su yeşil alanında kullanılabilecek.

Ayrıca yeniden Gümbet ve Gümüşlük tesislerini 200 bin bireye hizmet verebilecek kapasiteye yükselten yenileme projesi de tamamlandı. Süreksiz kabul süreçleri tamamlanan tesisler çok kıs bir müddet içinde hizmete girecek. 226 Milyon 580 Bin TL’ye mal olan proje ile Gümbet atıksu arıtma tesisi 3, Gümüşlük atıksu arıtma tesisi 4 kat büyütülecek ve MBR sistemiyle kaliteli bir arıtma yapılacak.

Kazı çalışmasının yapıldığı bölgelerde sıcak asfaltla kaplanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi altyapı yatırmaları sarasında hafriyat yapılan bölgelerin değerli bir kısmında sıcak asfalt çalışması yapıyor. Çalışmalar kapsamında Akyarlar, Atatürk Caddesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarında yaklaşık 10 bin metre sıcak asfalt çalışması yapılırken asfaltlama süreçleri Torba, Yalıkavak, Turgutreis, Akyarlar ve Bağla Mahallerinde devam edecek. Büyükşehir Belediyesi yetki sorumluluk alanında bulunan bölgelerde toplam 26 bin metrelik sıcak asfalt çalışması yapacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu