Gündem

Bilecik’te köpek katliamı: Belediye gerekeni yaptı

Bilecik Belediye Lider Vekili Melek Mızrak Subaşı, dün kentte yaşanan köpek katliamıyla ilgili Bilecik Belediyesi Hayvan Rehabilitasyonu çalışanı 3 kişinin iş akdini sonlandırarak, ilgili müdürü açığa aldıklarını söyledi.

Olay, dün Bilecik-Sakarya istikameti 2. Tünel mevkiinde yol kenarında 14 köpeğin meyyit, 1 köpeğin yaralı bulunması üzerine Cumhuriyet başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Bilecik Belediyesi Hayvan Rehabilitasyonu çalışanı 2’si bayan toplam 5 şahıs gözaltına alınmıştı. Yaşanan süreç hakkında kıymetlendirme yapan Bilecik Belediye Lider Vekili Melek Mızrak Subaşı, “Son günlerde yaşanan olaylar, sizleri olduğu üzere beni de derinden etkilemiştir. Bu açıklamayı yapmak, yaşanan üzücü olaylara dair duyduğumuz acıyı söz etmek, birebir vakitte hakikat adımların atılacağına dair garantiler vermek gayesindeyim. Belediyemizin Veterinerlik İşleri Müdürlüğü çalışanı tarafından gerçekleştirilen 15 köpeğin iğneyle öldürülerek yol kenarına atılması olayı, yalnızca bir hayvansever ve hayvan sahibi olarak değil, bu toplumun bir ferdi olarak da beni epey derinden yaralamıştır. Bu tıp acı olayların yaşanmasının kabul edilemez olduğunu bir kere daha vurgulamak isterim. Ayrıyeten sokak hayvanlarına sahip çıkmak ve onları güzelleştirmek için hayata geçirdiğimiz birçok örnek proje ve çalışmalarımıza gölge düşüren bu vahşeti sizler üzere ben de lanetliyor ve kınıyorum. Bizler can dostlarımızı muhafazaya, onları düzgünleştirmeye ve onlar için üretmeye devam edeceğiz” dedi.

“Bu olaya karışan 3 çalışanın iş akdini sonlandırdık ve ilgili müdürü açığa aldık”

Subaşı açıklamasının devamında, “Bu olaya karışan 3 işçinin iş akdini sonlandırdık ve ilgili müdürü açığa aldık. Adaletin yerini bulması için sürecin takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim. Lakin bu sürecin, yalnızca bir cezalandırma süreci olmayacağını, tıpkı vakitte daha tesirli tedbirler alarak benzeri olayların önüne geçmeye çalışacağımızı belirtmek isterim. Bilecik Belediyesi olarak asla hatalıların yanında yahut ardında yer almayacağımızı vurgulamak istiyorum. Gözlerinin içine bakarak, omuz omuza, itimat ve samimiyet ortamı olduğuna inandığım işçilerimizin bu çeşit bir cürüm işlemesi, işlenen hatanın palavrayla kapatılmaya çalışılması ve son ana kadar palavra söylenmesi ise bizleri hayli derinden yaralamıştır. Siz pahalı kamuoyunun huzurunda bir daha bu türlü bir kabahat ve ihmalin belediyemizde yaşanmayacağına dair kelam veriyorum. Can dostlarımızın sıhhati ve güvenliği için daima birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu