Gündem

Bilecik’te 14 köpeğin mevtinde gözaltına alınan 5 kuşkulu adliyede (2)

‘HİÇ KİMSE BU KADAR MERHAMETSİZ OLAMAZ’

Bilecik Belediye Lider Vekili Melek Mızrak Subaşı, Atatürk Parkı’ndaki Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü aktifliklerine katıldı. Programın akabinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Subaşı, köpek vefatlarına ait soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Barınakta misyonlu çalışanla görüşüp olayla ilgileri olup olmadığını sorduğunu anlatan Subaşı, “Bilecik’te bahtsız bir durum yaşandı. Bizlerde olayın çabucak akabinde belediye çalışanlarımızın yanına, barınağımıza gittik. Arkadaşlarımızın gözlerinin içine bakarak bu olayla bir alakaları olup olmadığını sorduk. Olay Vezirhan mevkiinde olduğu için hiç aklıma gelen bir olay değildi. Arkadaşlarımızla konuştuk, arkadaşlarımız yeminler ettiler. Bu olayla ilgili hiçbir alakaları olmadığını söylediler. Ben de her yönetici üzere tabi ki çalışma arkadaşlarımıza güvendim. Güvenmesem zati yıllarca barınakta kalamazlardı. Burada 15-30 yıllık işçilerimiz var. Nasıl güvenmeyelim? Daima birlikte bir basın açıklaması gerçekleştirdik” dedi.

‘DELİLLERİ KENDİM TESLİM ETTİM’

Belediye veteriner müdürü N.A.’nın açığa alındığını, öteki işçinin ise işten çıkarıldığı açıklayan Subaşı, olayla ilgili tespit ettikleri kanıtları de gerekli mercilerle paylaştıklarını söyledi. Olaydan yaklaşık 4-5 saat sonra kendi kayıtlarına bakarak bu olayın barınak aracıyla yapıldığını tespit ettiklerini kaydeden Subaşı şunları söyledi:

“Bunu birinci Vali Beyefendi ile paylaşan da benim. Kanıtları paylaşan da benim. Elimizde siyasi olgular da var. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmamalı. Olan bizim hoş canlarımıza oldu. Siyaseten bu durumların kullanılması peşimizin canını yaktı. Çalışanlar şu an mahkemeye çıkmış durumdalar. İş akitleri sona erdi. Müdürümüz açığa alındı. Herkes yaptığının cezasını çekecek. Bizler yalnızca çalışanımıza güvendik. Onların yanında olduğumuzu hissettirmeye çaba ettik. Ancak geride apayrı bir komplo çıktı. Bundan ötürü çok üzgünüm. Bunun yanında olmamız mümkün değil. Bir evcil hayvanları, konutunda kedileri olan birisi olarak söylüyorum, bir anne olarak söylüyorum. Hiç kimse bu kadar merhametsiz olamaz, olmamalı. Ülkeyi sevgi kurtaracak, daima birlikte kenetleneceğiz. Bunların önüne geçeceğiz. Çok hoş kanıtlar var, hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak ve ortaya çıkacak. Evet siyasi bir komplo da var işin içerisinde.”

STAJYER HÜR KALDI, 4 KUŞKULU SEVK EDİLDİ

Vezirhan mevkiinde meyyit bulunan 14 köpekle ilgili gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden, barınakta stajyer olduğu belirten 1 çalışan savcılık sözünün akabinde özgür bırakıldı. Ortalarında belediye veteriner müdürü N.A.’nın bulunduğu öteki 4 kuşkulu ise tutuklama istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu