Gündem

Bayana şiddete dikkat çekmek için gazete hazırlayıp, dağıttılar

Şerife Serap KARA/AMASYA, (DHA)- AMASYA’da, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü Şiddet İzleme ve Tedbire Müdürlüğü ve öğrenciler, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında gazete hazırlayıp, ‘Yazıyor yazıyor bayana şiddet, insanlığa ihanettir yazıyor’ sloganı ile vatandaşlara dağıttı.

25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Çaba Günü kapsamında kent merkezinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü Şiddet İzleme ve Tedbire Müdürlüğü grupları ve öğrenciler Cumhuriyet’in 100’üncü yılına has gazete hazırladı. Gazeteler, kent merkezinde ‘Yazıyor yazıyor, bayana şiddet insanlığa ihanettir yazıyor’ sloganı ile vatandaşlara dağıtıldı. Bayana şiddete ses olmak ve farkındalık yaratmak için hazırlanan gazeteye vatandaşlarda ağır ilgi gösterdi.

‘FARKINDALIĞI ARTIRMAYI HEDEFLEDİK, HOŞ DÖNÜŞLER ALDIK’

Gazete ile bayana şiddete karşı farkındalık yaratmak istediklerini söyleyen Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü Şiddet İzleme ve Tedbire Müdürlüğü Müdürü Azize Doyran, “Bugün 25 Kasım Bayana yönelik şiddetle gayret günü kapsamında Cumhuriyet’in 100’üncü yılıyla da ilişkilendirerek, bir gazete hazırladık ve 100’üncü yılda bayana yönelik şiddetin ihanet olduğunu vurgulamak ismine sokakta iki gencimizle birlikte dağıtıma başladık. O güne dair bir mizansen oluşturarak farkındalığı artırmayı hedefledik. Bu katkıyı da arkadaşlarımızla birlikte yapıp, sokakta bu dağıtımı gerçekleştirdiğimizde halkımızdan hoş dönüşler aldık” dedi.

Gazete dağıtarak farklı bir farkındalık oluşturduklarını belirten 12 sınıf öğrencilerinden Şuranur İpek ise “Bugün burada bayana şiddete yönelik farkındalık yaratmak için toplandık. Gazetelerimizi dağıttık. Bu formda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Hoş oldu, gazeteleri dağıttık. Bence farkındalık yaratacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu