Gündem

BAÜN’de “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Gayret Günü”

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Üniversitesi, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü işbirliğiyle “25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Uğraş Günü” dahilinde, “Kadına karşı şiddete dur de” temalı bir panel düzenlendi. BAÜN Kongre ve Kültür Merkezi Malazgirt Konferans Salonunda düzenlenen ve açılış konuşmasını BAÜN Bayan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kadem Vilayet Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Gamze Aytekin’in gerçekleştirdiği aktifliğe akademik ve idari işçi ile öğrenciler katıldı.

Moderatörlüğünü BAÜN İvrindi Sıhhat Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Pelin Palas Karaca’nın yaptığı panele; Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Hatice Dost, BAÜN Sıhhat Bilimleri Fakültesi Doğum ve Bayan Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Kısmından Doç. Dr. Sevde Aksu, Şiddet Tedbire ve İzleme Merkezinden Toplumsal Çalışmacı Hilal Gürsoy konuşmacı olarak katıldı.

Etkinlik, BAÜN Bayan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kadem Vilayet Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Gamze Aytekin tarafından panelistlere çiçek takdimi ile sona erdi.

Ayrıca BAÜN Bayan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, ‘25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Gayret Günü’ münasebetiyle Toplu Taşıma Merkezi’nde stant açarak bahse ait farkındalık aktifliğine takviye verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu