Gündem

Bartın için fırtına uyarısı yapıldı, tekneler karaya alındı

Ayhan ACAR/AMASRA (Bartın), (DHA)- METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü’nün şiddetli fırtına uyarısı üzerine Bartın’ın Amasra ilçesindeki Tarlaağzı balıkçı barınağındaki balıkçı tekneleri karaya alındı. Tarlaağzı Gömü Köyleri Su Eserleri Kooperatifi Lideri Tayfun Uça, “Meteorolojinin ihtarından sonra barınaktaki bütün balıkçı teknelerimizi karaya aldık. Limanda hiç tekne kalmadı” dedi.

İlçeye bağlı Tarlaağzı balıkçı barınağı liman mendirek kısmının 150 metrelik kısmı 2020 Ocak ayında yıkıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından tamirat çalışması başlatılırken, geçen haftaki fırtına nedeniyle 3 yıl evvel hasar gören kısımdaki açıklık arttı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yarın için yaptığı şiddetli fırtına uyarısı öncesinde balıkçı barınağında bulunan yaklaşık 100 küçük balıkçı teknesi karaya alındı. Balıkçı barınağında bulunan trol tekneleri ise Bartın limanına götürüldü. Kıyı Güvenlik Batı Karadeniz Küme Komutanlığı grupları Bartın genelindeki Amasra limanı, Tekkeönü limanı ve Kurucaşile limanında balıkçıları uyararak, fırtınaya karşı önlemli olmalarını istedi.

Tarlaağzı Gömü Köyleri Su Eserleri Kooperatifi Lideri Tayfun Uça, “Limanımız geçtiğimiz yıllardaki fırtınada bir kısmı yıkıldı, şu anda çalışmalar devam ediyor lakin yeniden de risk oluşturduğu için Tarlaağzı balıkçı barınağındaki bütün teknelerimizi karaya çektik. Büyük trol teknelerimizi Bartın limanına göndereceğiz. Geçtiğimiz hafta yaşanan fırtına sonrasında rastgele bir ziyan görmedik, meteorolojinin de yaptığı ikaz sonrasında limanımızdaki bütün teknelerimizi inançlı yerlere alarak, gerekli önlemlerimizi aldık” diye konuştu. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu