Gündem

Bakan Yumaklı: Ülkemizi itimat içinde ileriye taşıyacak adımları atmaya devam ediyoruz

Bünyamin KARACAN/TOSYA (Kastamonu), (DHA)- TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Ülkemizi huzur, istikrar ve inanç içerisinde geleceğe taşıyacak bütün adımları atacağız, atmaya devam ediyoruz” dedi.

Bakan Yumaklı, Kastamonu Hüsnü Tandoğan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Kastamonu Genişletilmiş Vilayet Müracaat Meclisi Toplantısı’na katıldı. Toplantıda Bakan Yumaklı’nın yanı sıra, AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, AK Parti Kastamonu Vilayet Lideri Doğan Ünlü, ilçe belediye liderleri, belediye lideri aday adayları, ilçe teşkilatları ve partililer de yer aldı. Bakan Yumaklı, AK Parti’nin tüm ünitelerinin 21 yıldır Türkiye için gece gündüz demeden çalıştığını belirterek, “Bugün bütün dünyanın hürmet duyduğu, kelamlarına prestij ve itimat ettiği bir başkanın yol arkadaşı olarak, onunla bir arada bu memleketin insanına, bu memlekete yararlı olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız hakikaten bu ülke için, bu ülkenin insanları için gece gündüz demeden, uyku uyumadan, bir anı bile boş geçirmeden çalışan bir önder. Bizler de onun yol arkadaşları olarak tıpkı biçimde gecemiz, gündüzümüzü, her şeyimizi bu yola vakfetmiş durumdayız. Lakin biz gücümüzü sizlerden alıyoruz, AK Parti’den alıyoruz, AK Parti teşkilatından alıyoruz” dedi.

Bakan Yumaklı, 31 Mart 2024’te yapılacak mahallî seçime ait, “Şimdi önümüzde lokal seçim var. 28 Mayıs’ta bu ülke bütün dünyaya, ‘milletini, vatanını sevenin yanında oluruz’ diye haykırdıysa, mahallî seçimlerde de bunu birebir formda istiyoruz. Bu son vuruşu yapmayı istiyoruz. Zira artık ondan sonra bizler biliyoruz ki bir daha kendilerine gelemeyecekler, bugünkü düştükleri durumdan çok daha makûs durumlara düşecekler. Zira niyetleri hayır olmadığı için akıbetleri de olmayacak. Artık bizim önümüzde yeni bir periyot var. Ülkemizi huzur, istikrar ve itimat içerisinde geleceğe taşıyacak bütün adımları atacağız, atmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin, Türkiye’den ibaret olmadığını söylemiştim. Gözlerimizin önünde bir katliam var, 13 binin üzerinde insan öldürüldü. Bunlardan yaklaşık 5 bine yakını çocuk. Bir çocuğun, bir savaşın tarafı olmasını nasıl izah edersiniz?” diye konuştu.

Bakan Yumaklı, toplantının akabinde Orman Bölge Müdürlüğü Spor Tesisi Yerleşkesi’nde orman ve kırsal alan yangınlarını söndürme tankeri ile Orman ve Köy Münasebetleri Dairesi Başkanlığı kredileri ile verilen iş makineleri ile aletlerin dağıtım merasimine katıldı. Yumaklı, akabinde Orman İşletme Müdürlüğü binasında incelemelerde bulundu. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu