Gündem

Aras’tan “Mor Fularlı Farkındalık”

Aras Elektrik, “25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Çaba ve Dayanışma Günü” kapsamında mor fularla bugüne dikkat çekti.

Birleşmiş Milletler tarafından “25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Çaba ve Dayanışma Günü” olarak ilan edildiğinden bu yana her yıl bugünde farkındalık oluşturmak için farklı semboller kullanılıyor. Aras Elektrik de bu yıl mor fularlarla farkındalık oluşturarak, bugünün değerine dair ileti verdi.

Aras Elektrik bu yıl “Kadına Şiddete Hayır” sloganı ile Şirketteki bayan çalışanlar için seminer düzenledi. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen ve 2 oturum halinde yapılan seminere ilgi epey ağırdı. İnteraktif biçimde gerçekleşen semineri, Erzurum Aile ve Toplumsal Siyasetler Vilayet Müdürlüğü’nden Beyzanur Demircan ve Klinik Psikolog Cemile Ceren Korkut verdi. Bayanların maruz kaldığı her türlü şiddet karşısında ne yapmaları ve nereye başvurmaları gerektiği ile ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı seminerde kıymetli bahislere değinildi.

Seminere katılan çalışanlardan Bakım Tamir Mühendisi Şeymanur Batman: “Öncelikle Şirketimize, bu değerli gün için eğitici bir seminer organize ettiği için çok teşekkür ediyorum. Uzman eğitmenler tarafından verilen seminerden birçok değerli bilgiler edindik ve bu bizi epeyce keyifli etti. Ayrıyeten Şirketimiz tarafından armağan edilen mor fularlarla, farkındalık oluşmak için bir hafta boyunca, onları bileklerimize, boynumuza ve saçlarımıza takarak bugünün kıymetine dikkat çekmek istedik. Bu kıymetli gün vesilesiyle de bayana yönelik her türlü şiddet olayını kınıyor; bu acıların bir daha yaşanmaması için dün olduğundan daha büyük bir çabayla farkındalıklarımıza devam etmemiz gerektiğinin altını çizmek istiyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu