Gündem

Antalya gösterimini çalıştayda yaptı

Muratpaşa Belediyesinin ‘Yeşile Dönmek’ temasıyla düzenlediği etraf çalıştayında, gazeteci ve belgesel direktörü Tuluhan Tekelioğlu’nun son çalışması, “Geleceğimiz İçin Üretmeye Değer” Antalya seyircisiyle buluştu.

Muratpaşa Belediyesinin bu yıl ‘Yeşile Dönmek’ temasıyla gerçekleştirdiği “+0.5 Akdeniz’in Geleceği Etraf Çalıştayı” sona erdi. Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde iki gün süren çalıştayın kapanışında Tuluhan Tekelioğlu’nun son belgesel çalışması “Geleceğimiz İçin Üretmeye Değer” İstanbul’un akabinde ikinci gösterimini yaptı.

Belgeselde yanlış tarım siyasetleriyle toprağın nefessiz kaldığına, su havzalarının kirlendiğine ve göz gerisi edilen etraf problemlerine dikkat çekilirken, Antalya gösterimine Muratpaşa Belediye Lideri Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal ve çok sayıda davetli katıldı. Belgesel gösterimi, Antalya’nın iş, sanat ve siyaset dünyasını bir ortaya getirdi.

Gösterimin akabinde Tekelioğlu, Axa Sigorta ile hayata geçirilen belgeselin her yaştan beşere, topluma, sivil toplum kuruluşlarına ve karar vericilere, “Çok geç olmadan sen de artık geleceğin için bir şey yap” dediğini aktardı. Tekelioğlu, belgeseli ayrıyeten pahalı kılan noktanın ise babası Yöresel Eserler ve Coğrafik İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜciTA) Lideri Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu’nun da bu çalışmada yer alması olduğunu söyledi. Belediye Lideri Uysal ise topluma bu hususta net bir halde uyaran çalışma münasebetiyle Tekelioğlu ve grubunu kutladı.

Gecenin sonunda Lider Uysal, bu yıl çalıştayın sembolü olan muhafaza altındaki kum zambağının geri dönüşüm gereçleri kullanılarak yapılan plaketini Tekelioğlu’na takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu