Gündem

Altınşehir Mahallesi gelişiyor

Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinlerinin hayatına kıymet katan yatırım ve hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Altınşehir Mahallesi’nde de toplumsal donatı alanlarından eğitime, yeşil alanlardan üstyapı çalışmalarına kadar hayatın her alanında çok sayıda proje hayata geçirildi.

Hayata geçirilecek projeleri ilçe sakinlerinin talepleri doğrultusunda hazırlayan Başakşehir Belediyesi, çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Refah düzeyinin en üst düzeye çıkarmak ismine atılan kalıcı adımlarla Altınşehir Mahallesi’nin de pahasına kıymet katıldı. Altınşehir Mahallesi’ndeki ulaşım yatırımları kapsamında, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Olimpiyat Yan Yol ortasında irtibat sağlayan köprü hizmete açıldı. Kaptan, Gümüşlü, Eren ve Altay sokakların ortasında bulunduğu birçok noktada kilometrelerce asfalt serimi yapıldı. Trafik yükünün hafifletildiği cep otoparkları Başakşehirlilerin kullanımına açıldı.

Yeşil alan ölçüsünün artırılmasına yönelik çalışmalar da sürüyor. Başakşehir’in yedi mükemmelinden biri olacak 58 bin metrekarelik Altınşehir Millet Bahçesi’nde hazırlıklar son evreye geldi. Etraf şuurunun süratle arttığı mahallede, 10 geri dönüşüm ünitesinden geçen yıl 1 bin 780 ton atık toplandı.

Bir yanı eğitim, öbür yanı spor

Eğitim yatırımları kapsamında, 32 derslikli Altınşehir İlkokulu’ndaki inşaat çalışmaları devam ediyor. Başakşehirlilerin vazgeçilmez duraklarından biri olan Altınşehir Kültür Hayat Merkezi’nde farklı alanlarda eğitimler veriliyor. Merkezin en üst katında yer alan Kitap Kafe’de ise gençlere konut ortamında ders çalışma ve kahve eşliğinde kitap okuma imkanı sağlanıyor. Birçok branşta hizmet verilen Altınşehir Spor Parkı’ndan her hafta yüzlerce mahalle sakini faydalanıyor. Altınşehir Millet Bahçesi’nin bulunan ve içerisinde futbol alanı, kapalı çok hedefli saha ve açık hava fitness alanının yer aldığı Altınşehir Spor Tesisi’ndeki çalışmalar tüm süratiyle sürüyor.

Sosyal belediyecilik

Türkiye’ye örnek olan toplumsal belediyecilik çalışmaları kapsamında; bin 216 engelli vatandaşa takviye olundu, 972 bebek ve anneye beğenilen geldin bebek çantası armağan edildi, 2 bin 750 muhtaçlık sahibine ise Takviye Kart hizmeti verildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu