Gündem

AK Parti’li Sırakaya: Türkiye oyun kurucu bir ülke haline geldi

İsmail Hakkı SEYMEN/BURSA, (DHA)- AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Dış Alakalar Lideri Zafer Sırakaya, Türkiye’nin dünyada faal bir siyaset izlediğini vurgulayarak, “Dünya siyaset tarihinde eşi gibisi olmayan bir halde akıllı güçle Türkiye’nin yalnızca bölgesinde, coğrafyasında değil, tıpkı vakitte dünyanın öbür ucu olan kıtalarda bile oyun kurucu bir ülke haline geldiğini daima birlikte gözlemlemekteyiz” dedi.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Dış Bağlar Lideri Zafer Sırakaya, AK Parti Dış İlgiler Başkanlığı Marmara Bölge Toplantısı’na atılmak için Bursa’ya geldi. Bir otelde düzenlenen programa Bursa’nın yanı sıra İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova, Edirne, Bilecik ve Çanakkale’den gelen partililer katıldı. AK Parti’nin muvaffakiyetinde her periyot yeniliğe açık olmasının tesirli olduğunu söyleyen Sırakaya, “Bunca yıl tuğla üstüne tuğla koymamış rastgele bir yapıta ve hizmete imza atmamış olanların bilakis asırlık amaçlara yöneliyor, buna ‘Türkiye Yüzyılı’ diyoruz. Kimlik siyasetini değil, birlik siyasetini benimsiyoruz. Kutuplaştırmak yerine bütünleştiriyor. ‘Öteki siyaseti’ yerine kucaklıyor ve en değerlisi nefret siyaseti değil muhabbet siyaseti yapıyor, milletimize büyük bir sevgiyle ve aşkla yaklaşıyoruz. AK Parti değiştikçe, yenilendikçe güçlenen bir dava hareketidir. AK Parti değişim ve yenilenmeyi ruhunda barındırdığı üzere sürekli genç ve dinamik kalan bir partidir. Kurulduğumuz günden bu yana 7 genel seçim, 4 mahallî seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanı seçimi olmak üzere toplam 17 seçime girip bunların tamamında zafer elde eden AK Parti’mizin bu muvaffakiyetlerinin en büyük sırlarından biri daima olarak kendini yenilemeyi bilmiş olmasıdır” diye konuştu.

‘YUMUŞAK GÜCE HAKİKAT BİR YÖNELİM OLDUĞUNU GÖZLEMLEMEKTEYİZ’

Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada aktif bir siyaset izlediğini ve oyun kurucu ülke olduğunu belirten Sırakaya, “Günümüz dünyasında her devlet kendi tesir alanında kamu diplomasisini kullanmaktadır. Dünyada artık gücün bir manada yer değiştirdiği, gücün tabiatının değiştiği, sert güçten yumuşak güce gerçek bir yönelim olduğunu da gözlemlemekteyiz. AK Parti olarak kararlılıkla attığımız yerli ve ulusal adımlar sonrasında her iki güç ögesinin bir ortada bir formda istikrarlı bir ortamda kullanılması için akıllı güç kavramıyla dış siyasetimizi da sürdürmekteyiz. Dünya siyaset tarihinde eşi gibisi olmayan bir halde akıllı güçle Türkiye’nin yalnızca bölgesinde, coğrafyasında değil, birebir vakitte dünyanın öbür ucu olan kıtalarda bile oyun kurucu bir ülke haline geldiğini daima birlikte gözlemlemekteyiz” sözünü kullandı.

Toplantıda, AK Parti Dış Bağlantılar Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, AK Parti Bursa Milletvekili Refik İhtimam, Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş ve AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan da iştirakçilere hitap etti. Konuşmaların akabinde program basına kapalı devam etti. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu